Citroen c2 1.4 hdi problem z kontrolkom od swiec rzarowych

citroen c2 1.4 hdi problem z kontrolkom od swiec rzarowych

12 Gru 2014, 23:48

witam
mam cytrynke w hdi niewiem dlaczego na tablicy rozdzielczej nie swieci kontrolka od swieczek zarowych. normalnie odpala bo jeszcze nie mamy we francji mrozikuw.

i jesze mam pytanie, samochod troche szarpie na wolnych obrotach. swieci sie kontrolka silnik, jak odpali to trzy razy zapika i troche pod gureczke muli.

ps : jestem w francii i nie mam polskiej klawiatury na kompie. sory za blendy
genek
Obserwowany

Auto: citroën C2
Silnik: 1.4 HDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: citroen c2 1.4 hdi problem z kontrolkom od swiec rzarowych

13 Gru 2014, 14:58

genek napisał(a):niewiem dlaczego na tablicy rozdzielczej nie swieci kontrolka od swieczek zarowych.

Sprawdzić trzeba, czy świece żarowe grzeją. Jak grzeją, a kontrolka nie świeci, to możliwe jest że się spaliła żaróweczka.
Ewentualnie :
genek napisał(a):jeszcze nie mamy we francji mrozikuw.

A więc świece może jeszcze nie muszą się grzać, a więc kontrolka nie świeci.
genek napisał(a):samochod troche szarpie na wolnych obrotach. swieci sie kontrolka silnik, jak odpali to trzy razy zapika i troche pod gureczke muli.

Tu sprawa póki co jest prosta - odpowiedz na pytanie znajdziesz na monitorze komputera jak się pod niego podłączysz celem diagnostyki błędów.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006