Citroen C3 1.4 HDi 16V kontrolka z symbolem silnika

[Citroen C3 1.4 HDi 16V] kontrolka z symbolem silnika

25 Lis 2010, 12:35

Witam, mam taki problem, od pewnego czasu zaczął mi się pokazywać tryb, w którym wyskakuje kontrolka silnika, w kolorze pomarańczowym. Auto raz jedzie normalnie a raz przeskakuje jak by w "tryb awaryjny" gdzie nie ma już przyśpieszenia, jedzie bo jedzie, daje się nim rozpędzić do normalnej prędkości ale podczas poruszania się wciskam sprzęgło, wciskam gaz i silnik kręci do lekko ponad 3 tys. obrotów. Zatrzymam się gdzieś na boku, auto nagle po zatrzymaniu kręci się normalnie, powyżej 4 tys. ruszę i albo jest ok albo znowu przeskakuje w tryb awaryjny i koniec, tak sobie jadę na spokojnie.

Jakieś sugestie co to może się wydarzyło ?? Co oznacza ta kontrolka ??

dzisiaj wymienię dla spokoju filtr paliwa na nowy i zobaczymy czy to pomoże.

Może ktoś miał już taki problem ?? w tym silniku ??

Proszę o pomoc

Auto jest z 2004r. i ma moc 66 KW

pozdrawiam
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący

Miejscowość: Krosno Odrzańskie

Re: [Citroen C3 1.4 HDi 16V] kontrolka z symbolem silnika

26 Lis 2010, 23:32

Podłączyć pod kompa i odczytać błędy jakie wykaże, inaczej można szukać jak wiatru w polu 100tyś usterek.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: [Citroen C3 1.4 HDi 16V] kontrolka z symbolem silnika

26 Lis 2010, 23:34

Duże prawdopodobienstwo przepływomierza lub któregoś z wtryskiwaczy. Proponuję podłączyć do kompa. To wyjaśni sprawę.
jarek-ck
Nowicjusz

Miejscowość: Kielce
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5