Citroen c3 - Montaż pokrówców

Citroen c3 - Montaż pokrówców

15 Gru 2014, 22:35

Witam,
Jestem nowy na forum, bo niedawno kupiłem samochód - Citroen c3. Ze względu na brak doświadczeń z motoryzacją założenie pokrowców na siedzenia to dla mnie wyzwanie...Mam kilka pytań:

1. Jak wyjąć/wysunąć/ zdemontować zagłówki przednich fotel ? (niestety blokady uszkodziłem przy próbie ich wyjęcia :cry: )
2. Siedzisko kanapy - jak je wyjąć, żeby swobodnie założyć pokrowiec?
3. Czy elementy plastikowe znajdujące się na oparciu kanapy można bezpiecznie wyjąć czy lepiej wyciąć mniejsze otwory w pokrowcach i podłożyć je pod te elementy?

Mile widziane wszystkie rady odnośnie założenia pokrowców na siedzenia - jak to zrobić najszybciej i najlepiej.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
novvy
Nowicjusz

Auto: Citroen C3

Re: Citroen c3 - Montaż pokrówców

16 Gru 2014, 00:13

novvy napisał(a):1. Jak wyjąć/wysunąć/ zdemontować zagłówki przednich fotel ? (niestety blokady uszkodziłem przy próbie ich wyjęcia :cry: )

Jak to zrobiłeś? Raczej ciężko uszkodzić blokadę do wyjmowania zagłówka. Masz takie wciskane na fotelach przyciski czy w samym zagłówku?
novvy napisał(a):2. Siedzisko kanapy - jak je wyjąć, żeby swobodnie założyć pokrowiec?

Najwygodniej tak by było, ale jeżeli masz kanapę odchylaną do przodu to myślę że też nie powinno być większego problemu.
novvy napisał(a):3. Czy elementy plastikowe znajdujące się na oparciu kanapy można bezpiecznie wyjąć czy lepiej wyciąć mniejsze otwory w pokrowcach i podłożyć je pod te elementy?

Nie wiem dokładnie jak jest w Citroenie, ale w niektórych autach takie elementy są rozbieralne i wciskane na tzw. click. Jak nie wiesz jak je zdemontować to po prostu wsuń pod nie pokrowiec.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Gru 2014, 08:38

Dziękuje za odpowiedz Kacper :)

Kacper napisał(a):Jak to zrobiłeś? Raczej ciężko uszkodzić blokadę do wyjmowania zagłówka. Masz takie wciskane na fotelach przyciski czy w samym zagłówku?

Ta blokada nie jest typowa. Jest to raczej dźwignia, którą należy wyciągnąć do góry i odchylić i właśnie tak mocno ją odchyliłem, że się ułamała :/ Blokada znajduje się na fotelu.
novvy
Nowicjusz

16 Gru 2014, 10:21

Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale jak jest dźwignia i nie ułamała się do końca to może można dopasować jakiś kawałek rurki i założyć na to co zostało w celu odgięcia i wyciągnięcia zagłówka? Taki pomysł mi przyszedł :)
Kacper
Stały forumowicz

16 Gru 2014, 10:38

Dobry pomysł Kacper :) Muszę tylko znaleźć odpowiednio cienką rurkę bo tam jest mało miejsca...ta dźwigienka wchodzi do prowadnic zewnętrznej po którym poruszają się prowadnice zagłówka. Próbowałem już śrubokrętem i szczypcami, ale nie dało rady :no:

Może się to wydać śmieszne, ale kombinowałem z wyjęciem tych zagłówków kilka godzin aż ułamałem tą blokadę. Nie wiem czemu zrobili taki nietypowy mechanizm. Z tylu nie ma problemu bo są tradycyjne blokady - prowadnica zagłówka jest nacięta blokada to przycisk z drutem który wchodzi w to nacięcie.
novvy
Nowicjusz

16 Gru 2014, 11:10

novvy napisał(a):ta dźwigienka wchodzi do prowadnic zewnętrznej po którym poruszają się prowadnice zagłówka.

Możesz zrobić jaką fotkę i wrzucić do tematu bo jestem ciekaw jak to wygląda?
Musisz pokombinować, liczę że się uda w końcu zdemontować zagłówki. Jak by ci się udało to daj znać jak to zrobiłeś.
Powodzenia.
Kacper
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Honda Clarity - najlepszy zasięg bez silnika spalinowego Honda Clarity - najlepszy zasięg bez silnika spalinowego
    Według oficjalnych pomiarów dokonanych przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) w USA, Honda Clarity Fuel Cell oferuje zasięg 589 kilometrów oraz zużycie paliwa wodorowego na poziomie 28.9 km/l, co w przeliczeniu ...
    Mercedes Klasy V Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...

• Re: Citroen c3 - Montaż pokrówców

16 Gru 2014, 11:21

Spróbuje zrobić jakieś zdjęcia :) Mam nadziej, że coś będzie widać :ok:
    novvy
    Nowicjusz

23 Gru 2014, 13:33

Kilka zdjęć:
    Pierwsze to urwany mechanizm część górna służąca do odblokowania zagłówka. Pozostałe to reszta mechanizmu, która wypadła z siedzenia.
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    novvy
    Nowicjusz

15 Sty 2015, 17:45

Czyli udało ci się zdemontować zagłówki? :D

Ciekawe te mechanizmy. Ten urwany będziesz oddawał do naprawy (chyba można by go było zespawać).
    Kacper
    Stały forumowicz

15 Sty 2015, 21:59

Udało się, kolega mi pomógł. Dostał się do wnętrza fotela i ręcznie odblokował blokadę. Dziękuje wszystkim za interesowanie i próbę pomocy, a szczególnie tobie Kacper :)

Pozdrawiam.
    novvy
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili