Citroen c3 - Montaż pokrówców

Citroen c3 - Montaż pokrówców

15 Gru 2014, 22:35

Witam,
Jestem nowy na forum, bo niedawno kupiłem samochód - Citroen c3. Ze względu na brak doświadczeń z motoryzacją założenie pokrowców na siedzenia to dla mnie wyzwanie...Mam kilka pytań:

1. Jak wyjąć/wysunąć/ zdemontować zagłówki przednich fotel ? (niestety blokady uszkodziłem przy próbie ich wyjęcia :cry: )
2. Siedzisko kanapy - jak je wyjąć, żeby swobodnie założyć pokrowiec?
3. Czy elementy plastikowe znajdujące się na oparciu kanapy można bezpiecznie wyjąć czy lepiej wyciąć mniejsze otwory w pokrowcach i podłożyć je pod te elementy?

Mile widziane wszystkie rady odnośnie założenia pokrowców na siedzenia - jak to zrobić najszybciej i najlepiej.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
novvy
Nowicjusz

Auto: Citroen C3

Re: Citroen c3 - Montaż pokrówców

16 Gru 2014, 00:13

novvy napisał(a):1. Jak wyjąć/wysunąć/ zdemontować zagłówki przednich fotel ? (niestety blokady uszkodziłem przy próbie ich wyjęcia :cry: )

Jak to zrobiłeś? Raczej ciężko uszkodzić blokadę do wyjmowania zagłówka. Masz takie wciskane na fotelach przyciski czy w samym zagłówku?
novvy napisał(a):2. Siedzisko kanapy - jak je wyjąć, żeby swobodnie założyć pokrowiec?

Najwygodniej tak by było, ale jeżeli masz kanapę odchylaną do przodu to myślę że też nie powinno być większego problemu.
novvy napisał(a):3. Czy elementy plastikowe znajdujące się na oparciu kanapy można bezpiecznie wyjąć czy lepiej wyciąć mniejsze otwory w pokrowcach i podłożyć je pod te elementy?

Nie wiem dokładnie jak jest w Citroenie, ale w niektórych autach takie elementy są rozbieralne i wciskane na tzw. click. Jak nie wiesz jak je zdemontować to po prostu wsuń pod nie pokrowiec.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Gru 2014, 08:38

Dziękuje za odpowiedz Kacper :)

Kacper napisał(a):Jak to zrobiłeś? Raczej ciężko uszkodzić blokadę do wyjmowania zagłówka. Masz takie wciskane na fotelach przyciski czy w samym zagłówku?

Ta blokada nie jest typowa. Jest to raczej dźwignia, którą należy wyciągnąć do góry i odchylić i właśnie tak mocno ją odchyliłem, że się ułamała :/ Blokada znajduje się na fotelu.
novvy
Nowicjusz

16 Gru 2014, 10:21

Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale jak jest dźwignia i nie ułamała się do końca to może można dopasować jakiś kawałek rurki i założyć na to co zostało w celu odgięcia i wyciągnięcia zagłówka? Taki pomysł mi przyszedł :)
Kacper
Stały forumowicz

16 Gru 2014, 10:38

Dobry pomysł Kacper :) Muszę tylko znaleźć odpowiednio cienką rurkę bo tam jest mało miejsca...ta dźwigienka wchodzi do prowadnic zewnętrznej po którym poruszają się prowadnice zagłówka. Próbowałem już śrubokrętem i szczypcami, ale nie dało rady :no:

Może się to wydać śmieszne, ale kombinowałem z wyjęciem tych zagłówków kilka godzin aż ułamałem tą blokadę. Nie wiem czemu zrobili taki nietypowy mechanizm. Z tylu nie ma problemu bo są tradycyjne blokady - prowadnica zagłówka jest nacięta blokada to przycisk z drutem który wchodzi w to nacięcie.
novvy
Nowicjusz

16 Gru 2014, 11:10

novvy napisał(a):ta dźwigienka wchodzi do prowadnic zewnętrznej po którym poruszają się prowadnice zagłówka.

Możesz zrobić jaką fotkę i wrzucić do tematu bo jestem ciekaw jak to wygląda?
Musisz pokombinować, liczę że się uda w końcu zdemontować zagłówki. Jak by ci się udało to daj znać jak to zrobiłeś.
Powodzenia.
Kacper
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...
    Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...

• Re: Citroen c3 - Montaż pokrówców

16 Gru 2014, 11:21

Spróbuje zrobić jakieś zdjęcia :) Mam nadziej, że coś będzie widać :ok:
    novvy
    Nowicjusz

23 Gru 2014, 13:33

Kilka zdjęć:
    Pierwsze to urwany mechanizm część górna służąca do odblokowania zagłówka. Pozostałe to reszta mechanizmu, która wypadła z siedzenia.
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    novvy
    Nowicjusz

15 Sty 2015, 17:45

Czyli udało ci się zdemontować zagłówki? :D

Ciekawe te mechanizmy. Ten urwany będziesz oddawał do naprawy (chyba można by go było zespawać).
    Kacper
    Stały forumowicz

15 Sty 2015, 21:59

Udało się, kolega mi pomógł. Dostał się do wnętrza fotela i ręcznie odblokował blokadę. Dziękuje wszystkim za interesowanie i próbę pomocy, a szczególnie tobie Kacper :)

Pozdrawiam.
    novvy
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006