Citroen c3 - radio przygasa.

Citroen c3 - radio przygasa.

12 Kwi 2013, 21:17

Witam.
Posiadam Citroena C3 03r. Problem tkwi w tym, że na wolnych z włączonym radiem jak dodam gazu radio traci dźwięk na moment (działa) i znowu się pojawia. Tak jakby jedno sekundowe wyciszenie. Taki sam efekt mam, gdy w miejscu nagle przekręcę kierownicą w ostatnim już kącie skrętu ( czyli jak już są prawie na maksa skręcone)- radio także się wycisza na moment. Dla próby odłączyłem alternator - problem zniknął. Gdzieś wyczytałem, że może to być wina tego, że radio potrzebuje kondensatora ( w sensie te moje, jest bardzo małe jeśli chodzi o wielkość. może czegoś w nim przez to brakuje.) Filtr przeciwzakłóceniowy jest założony. Na starym radiu tak nie robi. Obecne radio Overmax OV-CR-422.
+Dawałem prąd radiu prosto od akumulatora = nie pomogło.

Wrzucam filmik o co chodzi dla jasności:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

kaptiwe
Obserwowany

Auto: audi a5

Re: Citroen c3 - radio przygasa.

28 Mar 2014, 19:27

alternator, akumulator sprawdź.

BTW. Jak sprawuje się radio?
jacus19
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili