Citroen c3 - radio przygasa.

12 Kwi 2013, 21:17

Witam.
Posiadam Citroena C3 03r. Problem tkwi w tym, że na wolnych z włączonym radiem jak dodam gazu radio traci dźwięk na moment (działa) i znowu się pojawia. Tak jakby jedno sekundowe wyciszenie. Taki sam efekt mam, gdy w miejscu nagle przekręcę kierownicą w ostatnim już kącie skrętu ( czyli jak już są prawie na maksa skręcone)- radio także się wycisza na moment. Dla próby odłączyłem alternator - problem zniknął. Gdzieś wyczytałem, że może to być wina tego, że radio potrzebuje kondensatora ( w sensie te moje, jest bardzo małe jeśli chodzi o wielkość. może czegoś w nim przez to brakuje.) Filtr przeciwzakłóceniowy jest założony. Na starym radiu tak nie robi. Obecne radio Overmax OV-CR-422.
+Dawałem prąd radiu prosto od akumulatora = nie pomogło.

Wrzucam filmik o co chodzi dla jasności:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

kaptiwe
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: audi a5

28 Mar 2014, 19:27

alternator, akumulator sprawdź.

BTW. Jak sprawuje się radio?
jacus19
Początkujący
 
Posty: 133
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy
    Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym. Najnowszym i najmniejszym w tej gamie jest ...
    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...