Citroen C4 1.6 HDI 2005 Dziwne drgania ponad 100km/h

28 Kwi 2015, 19:18

Witam mam pewien problem z moją cytrynką c4 coupe 1.6hdi. Od pewnego czasu auto przy przekroczeniu 100-110 km/h wchodzi w drgania stuki, skacze kokpit, lusterko i maska. Myślałem, że to wina amortyzatora, olej z niego wyciekł. Wiec wymieniłem amorki u mechanika. Myślałem, że to może opony, ale zmiana na letnie nie poprawiła problemu. Auto chodzi jak chodziło co mnie martwi, przeglądałem kilka opisów mojego problemu i padają podejrzenia na poduszkę amortyzatora. Zapomniałem dodać że chodzi o przednie prawe koło.

Załączam filmik mojego problemu w nim wszystko słychać.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

kacisko
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 08 07 2010
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Citroen C4
Silnik: 1.6 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • 28 Maj 2015, 08:55

    Sprawdź zarówno poduszki jak i przegub,plus do tego końcówki drążków kierowniczych bo stuki czy brak stabilności,może właśnie tutaj mieć podłoże. Sprawdzałeś tak w ogóle geometrię kół,ustawiałeś zbieżność po zmianie na letnie opony?
    MotoAutko
    Początkujący
     
    Posty: 181
    Prawo jazdy: 14 03 2002
    Auto: Seat Leon 1.6
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
      Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...
      Toyota Hilux 1968 rok
      Projektanci pierwszego Hiluxa raczej nie byli świadomi, że to właśnie ta nazwa stanie się synonimem niezawodności. Hilux jest znany z tego, że nie sprawi zawodu w najtrudniejszych warunkach terenowych na świecie. W 2003 roku ...