Citroen C4 - dziwny dźwięk ze sprzęgła?

Citroen C4 - dziwny dźwięk ze sprzęgła?

18 Lut 2013, 12:28

Witam

w moim samochodzie pojawia się dziwny dźwięk, coś jakby skrzypienie, takie metaliczne i nie wiem czym dokładnie może to być spowodowane. Dźwięk pojawia się gdy:

- puszczam pedał sprzęgła i silnik "łapie"
lub
- silnik jest już zasprzęglony, hamuję silnikiem, ale na moment, powiedzmy na sekundę nacisnę jeszcze lekko pedał gazu na niskim biegu, powiedzmy pierwszym czy drugim

Odgłos ma tendencję do takiego jakby "odbijania", czyli pewnie ma to jakiś związek z jakąs sprężyną, nie jest to jednorazowy dźwięk ale taka seria coraz cichszych.

Zaznaczam, że dźwięk nie występuje podczas samego operowania pedałem sprzęgła, mogę je naciskać, puszczać, cokolwiek i jest cichutko.

Generalnie problem występuje niskich biegach przy niskiej prędkości, i o wiele częściej występuje gdy samochód jest "zimny" i dopiero co wyjezdzam z parkingu.

Właściwie problem zauważyłem już kilka miesięcy temu i jakoś szczególnie się tym nie przejmowałem, jednak jest to trochę wkurzające... ma ktoś pomysł na to co to może być ?''

pozdrawiam i dzięki
Cubaner
Nowicjusz

Auto: Citroen C4
Silnik: 1.6 16v 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

Re: Citroen C4 - dziwny dźwięk ze sprzęgła?

19 Lut 2013, 16:38

Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Lut 2013, 18:31

Z tego co wiem koło dwumasowe występuje w dieslach, a ja mam silnik benzynowy...
Cubaner
Nowicjusz

13 Mar 2013, 21:53

witam,
jaki przebieg ? może kończy sie docisk i łożysko ,
jak pedał bedzie coraz wyżej "brał" to rychło skrzynka na bok i wymiana zestawu sprzegła :sly:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany

Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy od: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

24 Kwi 2013, 07:38

No i wydaje się, że problem został rozwiązany, jak dla mnie w totalnie zaskakujący sposób.

Ostatnio pojechałem na wymianę przedniego lewego łącznika stabilizatora, bo stukał, wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi. Drogi, które codziennie pokonuję, są na tyle dziurawe, że mnie to trochę już znieczuliło. Przy wymianie okazało się, że nie dość, że jest wybity, to jeszcze wygięty i przetarty. Po wymianie przestało skrzypieć i zrobiło się w ogóle jakoś dziwnie cicho :D

No i teraz wszystko wydaje się jasne. Gdy puszczałem sprzęgło i silnik zaczynał "łapać" łącznik musiał się jakoś nienaturalnie poruszać, a w przypadku zaczęcia hamowania silnikiem działo się pewnie to samo, tyle, że w drugą stronę przy okazji sprężynowało skąd te charakterystyczne odbijanie. Dodatkowo na niższych biegach było to bardziej odczuwalne, bo działające siły były też większe, przyspieszenie, hamowanie silnikiem... :)

Jak widać, pod latarnią najciemniej, w sumie teraz nawet dział forum zrobił się niepoprawny :)
Cubaner
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu
    Podczas tragów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Hyundai Elantra. Była to pierwsza we współczesnej historii targów europejska premiera modelu, co sprawiło, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006