Citroen c4 grand picasso 2.0 HDi

citroen c4 grand picasso 2.0 HDi

04 Lis 2010, 19:00

witam wszystkich,
od niedawna jestem posiadaczem nowego c4 grand picasso 2.0HDi exclusive i ogólnie auto jest bardzo fajne i podoba mi się, ale po przejechaniu 1200km (głownie po mieście) zauważyłem coś co mnie irytuje.
Auto stało się głośniejsze (na początku w srodku auta nie było prawie słychać silnika), a teraz słychać go dość "dobrze" zwłaszcza przy lekkim wciśnięciu gazu podczas jazdy słychać taki dziwny dźwięk, taki "klekot trrrr".
Poza tym bardzo czuć wypalanie silnika. Kiedyś specjalnie zajrzałem pod maskę a tu spod plastików wydobywa się "dymek".
Wiem,że to nowe auto i w dodatku diesel, ale czy to jest zupełnie normalne???
Czasami przyciski na kierownicy nie działają tak jak powinny, tzn. naciskam "słuchawkę" i nie ma reakcji.
Proszę o wypowiedzi na powyższy temat.
Pozdrawiam i dziękuję.
Ostatnio edytowany przez bluematrix, 16 Gru 2010, 13:28, edytowano w sumie 1 raz
BLUEMATRIX
bluematrix
Nowicjusz

Miejscowość: KATOWICE

Re: citroen c4 grand picasso 2.0 HDi

04 Lis 2010, 20:46

Skoro masz już 1200 km, to silnik jest juz dotarty, więc powinien chodzić w miarę cicho. Jesli chodzi o "słuchawkę", to być może nie zaprogramowałeś jeszcze odpowiednio wszystkiego? Ja w S-Maxie musiałem wszystko ustawiać samodzielnie, ale nie było z tym żadnych problemów. Jeśli d"słuchawka" działała u Ciebie wcześniej, proponuję zadzwonic do serwisu citroena i wypytać.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: citroen c4 grand picasso 2.0 HDi

16 Gru 2010, 13:29

Prosze pisać tematy zgodnie z pkt 4 regulaminu oraz zamieszczać je w odpowiednich działach. Poprawiono i przeniesiono.
Co do tematu - piszesz, że samochód jest nowy. Jest więc na gwarancji - jedz do serwisu i powiedz im o co chodzi. Bo to nie jest normalne zachowanie silnika.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Crafter Volkswagen Crafter "Van of the Year 2017"
    Nowy Crafter marki Volkswagen Samochody Użytkowe, produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni, pod wieloma względami wyznacza standardy wśród aut dostawczych. Samochód ma bardzo bogate wyposażenie ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

•  
    • Warto przeczytać
    • $548 italia
      Samochody i śmigłowiec ratowniczy
      BMW 3.0 CSi
      Freestyle Motocross, akrobacje w powietrzu jeden za drugim