Citroen C5 2004, pytanko odnośnie ręcznego.

21 Lut 2007, 23:26

Witam. Posiadam Citroena C5 liftback z 2004 Roku. Silnik 2.0 benzyna. Podczas, gdy za oknem było biało postanowiłem pojeździć sobie wchodząc w zakręty przy użyciu hamulca ręcznego. (Rzecz działa się na placu). Ku mojemu zdziwieniu samochód wynosiło na zewnątrz zakrętu, kompletnie nic się nie działo. Żadnego rzucenia tyłem, po prostu nadal jechałem prosto, tylko, że z mniejszą prędkością. Ja raczej wszystko robiłem tak, jak należy, poza tym było bardzo ślisko. Byłem tam razem z kolegami, którzy mieli Hondę Civic, Lacię Y(automat), i Opla Corsę, aha, no i jeden miał Renault 19. Wszystkie te samochody ładnie się obracały, tylko nie moja Cytryna. Przejechałem się Lancią i Civickiem i wszystko szło jak po maśle, tzn ładnie ustawiałem się bokiem.
Moje pytanie brzmi: Czemu tak się dzieje? Dlaczego C5 nie może zawrócić/wejść w zakręt na ręcznym? Czy jest to zblokowane jakoś elektronicznie? Z tego, co mi wiadomo, to moja wersja nie posiada ESP.
PS. Sprzedam C5 2.0(140KM), wersja SX+pakiet Moara i elektryczny. Dużo bajerów, przebieg 92tys. Kupiona w salonie, 1. właściciel. Pytania proszę kierować tutaj, pod temat :).
kubak1988
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Lwówek Śląski

10 Kwi 2007, 08:45

witam
a czy przypadkiem c5 nie ma recznego na przod? :)
pozdro
masz jeszcze togo na sprzedaz?
pango
Nowicjusz
 
Posty: 6

10 Kwi 2007, 22:11

a czy przypadkiem c5 nie ma recznego na przod?

Nie, nie ma recznego na przod. wiesz co kubak, pewnie czesci sa poluzowane, mozesz to naprawic, po prostu rozkrec ta galke recznego, prawdopodobie jakas czesc sie poluzowala i nie styka.
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki

10 Kwi 2007, 22:51

Tak, jest jeszcze na sprzedaż. Kilka dni temu sprawdzilem z pomocą obserwatora ten ręczny...i ku mojemu zdziwieniu, rzeczywiście ma na przód. Trochę to dziwne...i glupie, ale samochód poza tym świetny.
kubak1988
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Lwówek Śląski

11 Kwi 2007, 12:15

na przod, rzeczywiscie porabany pomysl
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...