Citroen C5 i kable od akumulatora do bagażnika

Citroen C5 i kable od akumulatora do bagażnika

30 Paź 2011, 09:03

Panie i Panowie, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, gdzie mógłbym przełożyć kable idące prosto z akumulatora do bagażnika ?? (pod wzmacniacz) ?? zupełnie nie mam pojęcia, gdzie ten kabel można przecisnąć :/ Citroen C5 jest z 2001r. czyli ta pierwsza wersja, może ktoś już walczył z tym tematem ??
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący

Miejscowość: Krosno Odrzańskie

Re: Citroen C5 i kable od akumulatora do bagażnika

14 Mar 2013, 18:47

witaj!
Może temat nie jest już aktualny, ale mogę napisać co i jak bo tydzień temu też z tym walczyłem.
Do wyciągnięcia jest schowek od pasażera (bodajże 9 torx'ów lecz nie pamiętam jaki rozmiar - 20 :?: ), później pod maską z lewej strony musisz odkręcić 2 śrubki od górnej listwy takiej "dziurkowanej" co idzie w poprzek całego auta.
Następnie zdejmujesz plastikową osłonę hydrauliki.
Teraz odchylasz w górę tą plastikową osłonę i tak w dole jest gumowa czy piankowa zaślepka. Po prostu ją przedziuraw np. śrubokrętem i już masz otwór wewnątrz samochodu:) a potem sobie poprowadź kable pod progiem i załatwione :)
Chłopie, 1,5 h mi zeszło z podpięciem wzmaka :)
Powodzenia
Marian516
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 01 2010

22 Mar 2013, 16:05

Możesz zrobić tak jak radzi forumowicz powyżej,jednak do tego należy mieć nieco doświadczenia aby tam zbytnio nie podziurawić tym śrubokrętem:) Jeżeli nie jesteś pewny,to proponuję podjechać do elektryka samochodowego,który wszystko spokojnie założy.
Basston
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 05 1999
Auto: Aveo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

22 Mar 2013, 23:13

Jeśli podjedzie do elektryka to go ładnie za to skasuje, a jeśli trafi na jakiegoś oszołoma, czy podjedzie do wujka stacha za stodołę... to powodzenia. Do tego potrzeba troche cierpliwości i zwinnych rąk :) Ja sam tego nie robiłem, tylko z kumplem, więc co dwie głowy to nie jedna.
Uwierz, zbytnio sie tam nie podziurawi :)
Ja podpiąłem i lata jak szalony :D
umc umc umc
Marian516
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 01 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód