Citroen Xm vs alfa 146

28 Lip 2010, 19:53

CITTROEN XM vs ALFA 146
bodobaja mi sie te autka ale nie wiem co myśleć w cytrynie hydrałlika problem zarazem bajer jakie spalanie/eksplotacja /komfort a ALFKA co z jego awaryjnoscia i cześciami podobno drogie
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

28 Lip 2010, 20:02

W Alfie dopóki sam sie nie przekonasz jak sie sprawa ma to będziesz żył stereotypami że auto wadliwe i wogóle,grunt to znaleść dobry i zadbany egzemplarz.A w XM może byc ciężko o części bo ja już szczerze powiedziawszy tego na drogach nie widuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lip 2010, 20:24

no tak a powiedzmy co do silnika cytryni to 2.0 lpg czy 2.1td :?: chodzi mi o spalanie i moc
jak sprawdzalem to na innych forach cytryny pisza ze disel z 6 l spali nawed miej w trasie chociaz jak to mozliwe z takim dozym silnikiem no i jak na ten silnik czy mu koni nie brakuje bo buda jest ciezka moze ktos jedzdzil takim cackiem no i jak tam gaz w tym silniku
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

28 Lip 2010, 23:52

xm fajny wózek ale tak jak kolega wcześniej napisał coraz trudniej o części. jeżeli chcesz wydać na auto ok 5 tys to może za miast xm-a warto pomyśleć o xantii. sam taki model mam. jeżeli chodzi o hydro to naprawy i części nie są takie drogie. zależy od mechanika. ja mam takiego który dobrze zrobi i weźmie tyle kasy że się jeszcze pytam czy nie za mało. ogólnie jeżeli hydro jest w dobrym stanie to utrzymani jest tanie. gożej jak ktoś nie dba wtedy naprawy i części są drogie. silnik najlepszy do tego auta to 2.1 td. sam ma taki. poprostu rakieta. kazdy ci to powie. jest to najlepszy i najmniej awaryjny silnik do tego auta. ma dwa minusy części są trochę droższe niż do innych wersji silnikowych i trochę więcej spali jak mu się dobrze depnie. ogólnie silnik super. no i jeszcze jak myślisz że kupisz dobry hydro wóz za 3 tys to sie mylisz. co najmniej 5.
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

29 Lip 2010, 12:42

scrolll napisał(a):xm fajny wózek ale tak jak kolega wcześniej napisał coraz trudniej o części. jeżeli chcesz wydać na auto ok 5 tys to może za miast xm-a warto pomyśleć o xantii. sam taki model mam. jeżeli chodzi o hydro to naprawy i części nie są takie drogie. zależy od mechanika. ja mam takiego który dobrze zrobi i weźmie tyle kasy że się jeszcze pytam czy nie za mało. ogólnie jeżeli hydro jest w dobrym stanie to utrzymani jest tanie. gożej jak ktoś nie dba wtedy naprawy i części są drogie. silnik najlepszy do tego auta to 2.1 td. sam ma taki. poprostu rakieta. kazdy ci to powie. jest to najlepszy i najmniej awaryjny silnik do tego auta. ma dwa minusy części są trochę droższe niż do innych wersji silnikowych i trochę więcej spali jak mu się dobrze depnie. ogólnie silnik super. no i jeszcze jak myślisz że kupisz dobry hydro wóz za 3 tys to sie mylisz. co najmniej 5.

najlepszy to 2,0 hdi 90km ale chyba nie w tym budzecie :cool: xantia obecnie troche zapomniana stanowi calkiem ciekawa propozycje auta komfortowego, przestronnego, oszczednego i NIEZAWODNEGO(tak, tak :grin: )zarazem
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

29 Lip 2010, 14:49

Dokładnie zamiast XM to Xantia bedzie db.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Z Paryża do Dakaru hybrydowym Priusem
    Kreatywni i żądni przygód. Tak mówili o sobie członkowie japońskiego klubu entuzjastów motoryzacji. W 1979 roku utworzyli rajdowy zespół zwany Team ACP i żeby buńczuczne oświadczenia otrzymały ...

29 Lip 2010, 20:34

JerzyB333 napisał(a):najlepszy to 2,0 hdi 90km ale chyba nie w tym budzecie :cool: xantia obecnie troche zapomniana stanowi calkiem ciekawa propozycje auta komfortowego, przestronnego, oszczednego i NIEZAWODNEGO(tak, tak :grin: )zarazem


heh mały off top... bede się kłucił :P
hdi jest dobry ale nie jest lepszy od 2.1 td. hdi jest cichszy, mniej pali. minusy takie że jest bardziej awaryjny od 2.1 no i nie które części są droższe oraz część mechaników na słowo 'hdi' się boi. no a 2.1 to jest najlepszy diesel do tego auta. każdy mechanik kto zna ten silnik ci to powie. pół miliona bez remontu można nim nakręcić. silnik się równa ze starymi dieslami z mercedesa. po za tym ten silnik jest starej i prostej konstrukcji.no i nie ma takiego buta od hdi. a teraz minusy. silnik ten jest żadkością w xantiach ale częściej do spotkać w mk1 niż mk2. więcej pali od hdi, z zewnątrz jest głośniejszy od hdi.
no ale jak to bedzie mk1 to dobry też jest 1.9 td. jest słabszy od 2.1td ale też daje rade.
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

29 Lip 2010, 20:52

scrolll napisał(a):
JerzyB333 napisał(a):najlepszy to 2,0 hdi 90km ale chyba nie w tym budzecie :cool: xantia obecnie troche zapomniana stanowi calkiem ciekawa propozycje auta komfortowego, przestronnego, oszczednego i NIEZAWODNEGO(tak, tak :grin: )zarazem


heh mały off top... bede się kłucił :P
. minusy takie że jest bardziej awaryjny od 2.1 no i nie które części są droższe oraz część mechaników na słowo 'hdi' się boi. .

jak sie leje dobre paliwo ten argument nie istnieje. wskaz jeden wadliwy element 90konnej wersji hdi(nie ma 2M, filtra czastek stalych, niewysilony). Spalanie rewelacyjne, moc wystarczajaca, kultura o wiele blizsza benzynce niz stary klekot czy chocby tdi
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

29 Lip 2010, 21:12

no to prawda ze do hdi byle jakiej ropy nie można lać. ten silnik jest wrażliwy na paliwo. ale tak jak mówisz lejesz dobre paliwo i gra. a to stwierdzenie "kultura o wiele blizsza benzynce niz stary klekot czy chocby tdi" tyczy się innych starszych diesli ale nie 2.1td. skoro tak piszesz to nie miałeś okazji jechać xantią z tym silnikiem. z pod świateł nie masz szans. nie wiem jak by było przy hdi 110 km ale 2.1 to rakieta i dresy z bmw mają zdziwione miny jak się ich wyprzedza albo siedzi na ogonie :P. no i po za tym zainteresowany kupnem bedzie chyba calował w mk1 a wtedy hdi nie było :D.
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

30 Lip 2010, 17:22

2.0 hdi 110 zrobi jak chce 2.1, 90hp po chipie też :P
konrad1422
Początkujący
 
Posty: 99
Miejscowość: PL

30 Lip 2010, 20:50

a jakie znacie hydrałliczne auta?
a co xanti to jakie spalanie w twoim hdi jest?
no i bardziej bym wolał LPG ponieważ taniej ale nie wykluczam DIESLA
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

30 Lip 2010, 21:10

konrad1422 napisał(a):2.0 hdi 110 zrobi jak chce 2.1, 90hp po chipie też :P


hahaha leże. nie chce pisać na forum ani nawet mówić któremuś mechanikowi kto zna te silniki bo by też śmiali. chociaż na poprawę humoru :D.
niestety każdy trzyma za swoim. najlepiej ustawić się pod światłami i będzie wszystko jasne:P.
a co do gazu to chyba dobry bedzie 1.8 albo 2.0.

p.s. heh to mój setny post
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

30 Lip 2010, 21:25

a jakie znacie jeszcxz einne auta z hydro zawieszeniem zrobie nowy posta ale chyba tylko cytryna ma taki bajer? chociaz slyszalem terz o peugot 405
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

30 Lip 2010, 22:14

jest kilka cytryn z hydro ale xm i xantia są z lat 90 i to są te ładniejsze modele. jest jeszcze bx [link do oferty na Allegro wygasł] ale on jest stary i kańciasty. już lepiej szukać xm-a niż bx-a bo tych w ogóle na drogach nie widać. no i dużo starsze tj ds, cx, sm. ale to już są naprawde stare auta i trudno je dostać. tu masz cx-a [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]. no i są też nowsze takie jak c5 i c6. c5 zaczynają sie od ok 15 tys a c6 jest nowym modelem i dość drogim. co do peugeotów to słyszałem ze miały ale chyba tylko z napedem 4x4. nie wiem jak ta hydraulika tam wygladała.
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

30 Lip 2010, 22:19

scrolll napisał(a):jest kilka cytryn z hydro ale xm i xantia są z lat 90 i to są te ładniejsze modele. jest jeszcze bx [link do oferty na Allegro wygasł] ale on jest stary i kańciasty. już lepiej szukać xm-a niż bx-a bo tych w ogóle na drogach nie widać. no i dużo starsze tj ds, cx, sm. ale to już są naprawde stare auta i trudno je dostać. tu masz cx-a [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]. no i są też nowsze takie jak c5 i c6. c5 zaczynają sie od ok 15 tys a c6 jest nowym modelem i dość drogim. co do peugeotów to słyszałem ze miały ale chyba tylko z napedem 4x4. nie wiem jak ta hydraulika tam wygladała.

no tak wiec cytryna ma takie cos noto trzeba szukac xm/xanti a powiedz mi jak xantia ma regulacje ma tez sport/auto czy zawieszenie jest twarde miekie?
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław