Civic, Astra czy Focus? Mogą ze sobą konkurować?

Ktore auto wybralibyscie w mojej sytuacji?

Honda Civic 1.4
2
67%
Opel Astra II
0
Brak głosów
Ford Focus mk1
1
33%
Razem głosów : 3

21 Cze 2012, 22:09

Witam! Rozgladam sie za autem dla mnie. Mam do wydania 10 tys. No i jestem napalony na Honde Civic VI V-tec, ale trudno znalezc jakas z okolic śląska. Wiec zaczalem sie rozgladac za innymi. I chcialem was spytac, ktore auto byscie wybrali.

Szukajac na allegro, znalazlem:

-Opel Astra II (z 98, 99 i 00 ; po 100 km) za 10 koła.
-Ford Focus mk1 (z silnikami 1,8 i jeden 1,6 ; dwa z 99 i jeden 01) w cenie 8,5-10 koła.


No i oczywiscie do tego dochodzi Honda Civic VI 1,4 - jak juz nie znajde V-Tec to niech bedzie to 1,4.


No i tutaj nie wiem za czym mialbym sie rozglądac. Zalezy mi na ekonomicznym spalaniu oraz bezawaryjnosci. Honda to ma. Czy focus lub astra moga z nia konkurowac ? Jak nie znajde V-tec to co zrobic? Rozgladac sie za nimi czy poszukac sobie dobrej Hani 1,4 ? Co byscie wybrali z tych aut ?

Czekam na podpowiedzi/opinie.

Pozdrawiam
after88
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

21 Cze 2012, 22:29

Polecam Forda Focusa, ja miałem 1.6 i bardzo dobrze się sprawował. Rewelacyjne zawieszenie i niskie spalanie. Tylko są dwa mankamenty, pierwszy to korozja ( mniejsza niż w civicu) chociaż nie we wszystkich występuje i powiedzenie jak dbasz tak masz tutaj się sprawdza a drugi mankament to wysiadająca pompa paliwa, praktycznie w każdym focusie (poczytaj o tym) po jakimś czasie ( około 150 tys km). U mnie też tak było i wymiana nie była tania bo kosztowała mnie 700 €. To było jakiś czas temu i wydaje mi się, że teraz nie będzie to takie drogie no i w PL powinno być taniej z robocizną. Niestety takiej pompy chyba w żaden sposób nie sprawdzisz bo w jednej chwili przestaje działać i nie możesz odpalić samochodu. Ale i tak polecam ten samochód bo w tych pieniądzach to najlepszy wybór.
spandau
Początkujący
 
Posty: 215
Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

21 Cze 2012, 23:10

Kurcze, to droga ta naprawa :/ A jak ze spalaniem?
after88
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

21 Cze 2012, 23:52

Przeczytaj ten temat (cały bo warto) bo nie chce mi się znowu tego pisać. Albo staniesz po jednej stronie albo po drugiej. A koszt naprawy 700€ bo to było jakieś 3 lata temu no i w serwisie.

ford-focus-1-6-16v-2000r-benzyna-148tys-przebiegu-opinia-vt55623.htm#p336492
spandau
Początkujący
 
Posty: 215
Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

22 Cze 2012, 03:04

Jeśli podoba Ci sie Civic to jego bym szukał,za te pieniądze znajdziesz zadbaną VI.
Choćby ta [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] sprzedający ma ją już 6lat więc zna auto lub ta [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Cze 2012, 09:46

Po przeczytaniu wielu forów, opini itp. Mysle juz tylko nad Civic lub Focusem. Oczywiscie, jesli znajde V-Tec to biore, ale jesli nie to rozwazam tylko te dwa auta.

A jesli chodzi o Civice, to jakos bardziej przyciaga mnie wersja 2/3 drzwiowa :) Roznia sie czyms procz wygladem?

Czekam na dalesze opinie dot wyboru :)
after88
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus CT - 9 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś
    CT to najmniejszy i najtańszy model w ofercie Lexusa. Ale równie ważny w historii japońskiej marki, co dużo większe i mocniejsze auta. Lexus CT zrewolucjonizował segment luksusowych kompaktowych hatchbacków, ...

22 Cze 2012, 14:10

Niewiem skąd dokładnie jesteś ze sląska ale jak blisko małopolski to może ten [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012