Clarion DB568RUSB DB365USB szumy trzaski brzęczenie

Clarion DB568RUSB DB365USB szumy trzaski brzęczenie

19 Wrz 2009, 12:23

Witam! Mam problem z radiem Clarion jak w tytule. Mianowicie najprawdopodobniej do przetwornika CA lub przedwzmacniacza dostają się zakłócenia ze strony zasilania. Mianowicie objawy są takie gdy odczytuje pliki z USB lub płyty gdy radio jest przyciszone prawie do minimum na 1 (na 0 wycisza się całkowicie i nic nie słychać w głośnikach tak jakby "mute" było włączone) słychać brzęczenie w głośnikach podobne do tego jakie można słyszeć w radiu gdy rozmawiamy przez telefon komórkowy w pobliżu radia. To brzęczenie jest ściśle związane z praca napędu CD gdyż jest głośniejsze i przechodzi w trzaski gdy przerzucam na następny utwór na płycie wówczas laser przemieszcza się i brzęczenie przechodzi w trzaski. Z USB jest podobnie ponieważ gdy zczytuje pliki z USB i dioda kontrolna na USB miga również pojawia się brzęczenie podobne do zakłóceń powodowanych przez telefon komórkowy. To brzęczenie jest bezpośrednio zgrane z praca diody na USB (wygląda to tak jakby migała w rytm brzęczenia). Dzwoniłem do serwisu i technik powiedział że te radia tak miały i jest to winą przetwornika CA i nie da się tego zrobić!!! Nie bardzo chce mi się w to uwierzyć że jest to nie możliwe do usunięcia. Mam dwa pomysły na usunięcie tej usterki lecz wolałbym zaczerpnąć opinii doświadczonych użytkowników. Jestem zielony w te sprawy więc proszę o pomoc w tej sprawie. Będę wdzięczny za sugestie rozwiązania tego problemu. Z góry dziękuje za zainteresowanie!
JAREKMAX
Nowicjusz

Miejscowość: Daleszyce k. Kielc

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer
    Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód