Clio II 1.2 16v problem z odpalaniem

Clio II 1.2 16v problem z odpalaniem

09 Gru 2012, 08:03

Jako że zaczął sie okres zimowy z moim clio znów zaczynają sie problemy. Sytuacja wygląda następująco, gdy chciałem wczoraj odpalić po przekręceniu kluczyka silnik tylko raz zakręcił i wszystko padło(rozrusznik nie kręcił i na chwile zanikło napięcie).
Wyjąłem akumulator, naładowałem w domu i spróbowałem ponownie, teraz rozrusznik kręcił jak szalony ale silnik nie odpalał tylko co jakiś czas popierdywał (tak jak by nie był iskry). Dodam że w tamtym roku też miałem taki problem i odpalałem na dwóch akumulatorach, dodatkowo jakiś czas temu po zgaszeniu silnika nawet na ciepłym nie odpalał ale w ten sposób że nawet nie krecił tylko był słychać jak przekaźnik zaskakuje i nic (pomagało odłączenie aku na chwile) ale z tym sobie poradziłem (czujnik położenia wału) poprawiłem styk i był ok, ale teraz został mi problem jak wyżej opisałem.
Może ktoś miał podobny problem i wie gdzie szukać bo ja stawiam na cewki lub komputer (choć złącza przy nim sprawdziłem), czekam na pomysły
Grigorij
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006