Clk w209

25 Paź 2016, 18:28

Witam,

mam pytanie odnośnie clk w209

czy jeśli będe miał 30tys to kupie sprowadzonego w dobrym stanie tego clk?
30tys na sam samochód, bez żadnego wkładu finansowego po zakupie,
koszty opłat i sprowadzenia dolicze osobno

Zakup planuje ok lutego 2017

interesuje mnie raczej silnik 1.8 benzyna
koksu69
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 01 02 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 406
Silnik: 2000
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Paź 2016, 19:32

To, że auto jest sprowadzone nie znaczy, że jest w lepszym stanie niż krajowy egzemplarz.
Jeśli masz zamiar kupić takie auto od handlarza (a nie pojechać po nie samemu) to szansa na autko w dobrym stanie jest o wiele mniejsza.
Zawsze znajdzie się coś do zrobienia, auto będzie miało kilkanaście lat, nie będzie w idealnym stanie, zawsze jest coś do zrobienia, nawet pakiet startowy dla własnego spokoju - a coś słyszałem o sypiących się rozrządach w tym silniku (łańcuch).
1.8 kompressor to najmniejszy (chyba) silnik w tym aucie więc wyposażenie również nie będzie full
mobile.de i poszukaj czegoś, ale autko będzie max. 2005r, zależy jeszcze od kursu ojro oczywiście
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Paź 2016, 19:54

Wydaje mi się że zadbany egzemplarz nie powinien mieć wiele do zrobienia. Jeśli chodzi o zadbany egzemplarz to chyba prędzej znajde go za granicą niż w pl. W pl musiałbym pewnie objechac pół kraju aby ominać egzemplarze od tzw mirkow handlarzy i wybrać odpowiedni.

Napisałem tutaj gdyż może ktoś miał styczność z tym tematem jeśli chodzi o clk w209.
Będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
koksu69
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 01 02 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 406
Silnik: 2000
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Paź 2016, 20:13

koksu69 napisał(a):Wydaje mi się że zadbany egzemplarz nie powinien mieć wiele do zrobienia.


W przypadku europejskiej jakości nie liczyłbym na poznanie pojęcia "nic do zrobienia".
Tym bardziej że będziesz miał 100silników a z tego 5godnych polecenia.
I jak zaraz usłyszysz od fanbojów MB że tak mają wszystkie auta to oświadczam Ci że nie ... są takie co mają inaczej.


Sądząc po wyborze opcji 1,8 średnio Cię stać na zakup w209 a to jest najsłabsza wersja pod względem doznań i ekonomii a do tego z max badziewnym silnikiem(m271) który jakościowo jest lipą a do tego pali tyle co V8... Dla odmiany V6 i V8 nie dość że odpowiednio kosztują to też mają swoje za pazurami co jest średnio bezpieczne dla kieszeni no ale przynajmniej możesz pojeździć z bananem na twarzy.

Mówię to na podstawie moich kolegów Mercedesiarzy i to takich konkretnych.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Paź 2016, 23:13

@szybki dzięki za opinie, uwagi

Jeśli ktoś miałby styczność z tym modelem lub inne sugestie/uwagi to bardzo proszę o napisanie w tym temacie.
koksu69
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 01 02 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 406
Silnik: 2000
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000