Co ile wymieniać świece?

co ile wymieniać świece?

29 Sty 2010, 20:45

1. mam takie pytanie czy raz na jakis czas nalezy auto odmulić? czyli przespieszać ciągnąc do czerwonego pola od 6000 obrotów z 1, 2 ,3 biegu? czy jezdzic nornalnie czyli od 1500-2500 obrotów?

2. jakie są objawy zużytych świec zapłonowych, kabli i co ile je trzeba wymieniać w benzynie 1,8 z gazem? od zakupu auta wymieniałem filtr benzyny, oleju, powietrza i kompletny rozrząd oraz olej

3. mam wrażenie ze na zimnym silniku auto troche mi szarpie przy przyspieszaniu i jak auto stoi na luzie to po przełączeniu z pb na lpg falują przez obroty przez kilka sekund co wymienić?
piotrauto
Stały forumowicz

• Re: co ile wymieniać świece?

29 Sty 2010, 20:52

piotrauto napisał(a):1. mam takie pytanie czy raz na jakis czas nalezy auto odmulić? czyli przespieszać ciągnąc do czerwonego pola od 6000 obrotów z 1, 2 ,3 biegu? czy jezdzic nornalnie czyli od 1500-2500 obrotów?

2. jakie są objawy zużytych świec zapłonowych, kabli i co ile je trzeba wymieniać w benzynie 1,8 z gazem? od zakupu auta wymieniałem filtr benzyny, oleju, powietrza i kompletny rozrząd oraz olej

3. mam wrażenie ze na zimnym silniku auto troche mi szarpie przy przyspieszaniu i jak auto stoi na luzie to po przełączeniu z pb na lpg falują przez obroty przez kilka sekund co wymienić?
    ba nawet trzeba odmulić i nie szczędzić bryki sama przyjemność a świece to się chyba wymienia jak się przepalą
    łukasz82
    Nowicjusz

Miejscowość: szczecin

Re: Co ile wymieniać świece?

29 Sty 2010, 21:10

Z LPG zalecana jest wymiana świec co ok 10 tys.km.
    PrezesArtek
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
    Auto: Nissan Primera WP11-144
    Silnik: QG18DE
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

29 Sty 2010, 21:26

PrezesArtek napisał(a):Z LPG zalecana jest wymiana świec co ok 10 tys.km.
    :mrgreen: nie przesadzasz troche?
    w zależności od jakości no jak totalny szit to i może po 10 paść ogólnie co 30 tysi :wink: oczywiście o ile nie padnie wcześniej :mrgreen:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

30 Sty 2010, 10:53

Osobiście w moim Poldoroverze świece zmieniłem we wrześniu 2005 roku, gdy samochód miał 76 kkm przebiegu. Teraz ma 166 kkm i cały czas te same świece w nim mam. Co jakiś rok wykręcam je, sprawdzam, reguluję przerwę pomiędzy elektrodami i wkręcam, bo nawet nie ma ich z czego czyścić. Niedawno strzeliło im 90 tysięcy przebiegu i ponad cztery lata.
    Szczera dyplomacja jest tak prawdziwa jak sucha woda albo drewniana stal. J. Stalin.
    oprawca_1978
    Początkujący

Miejscowość: Zegrze

30 Sty 2010, 14:10

a jakie są objawy zużycia świec? a kable?
    jak wymienie to poczuje większą moc?
    piotrauto
    Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Volkswagen Tiguan GTE Active Concept Volkswagen Tiguan GTE Active Concept
    Stany Zjednoczone są największym rynkiem SUV-ów na świecie. Auta te, odznaczające się wszechstronnym zastosowaniem, bardzo dobrze pasują do amerykańskiego stylu życia. Podczas North American International Auto Show ...

• Re: Co ile wymieniać świece?

30 Sty 2010, 20:22

Tak mi powiedział gazownik a tak poza tym to wymiana świec jest na tyle małym kosztem, że można to robić częściej.

piotrauto napisał(a):jak wymienie to poczuje większą moc?

Nie
    PrezesArtek
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
    Auto: Nissan Primera WP11-144
    Silnik: QG18DE
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

• Warto przeczytać