Co kupic Mazda, Peugeot czy Toyota do 35 tys.

01 Cze 2009, 13:15

PhantomASA1 napisał(a):Bardzo przepraszam ,widziałem już na autostradzie włoskiej nowiutka RAV4 wciaganą na lawetę,podobnie AUDI A4,ostatnio we W-wiu widziałem BMW serii 6(piękny samochód)stojący na skrajnym pasie z potężną kałużą oleju na ziemi,widziałem Mercedesa Okulara z otwartą machą,czyli co taki samochód nie ma prawa nawalić?!

Jeżeli nie był katowany, serwisowany, to nie ma prawa. Auto do tych 4 lat i 80 tys. km nie powinno odmówić posłuszeństwa. Co innego jak z takim autem postępowano. Niektórzy uważają, że Audi A6 jest nie do zajechania i ciągną na autostradach zawsze na maksa.
Zdarzają się felerne egzemplarze, tak jak wszędzie, ale to margines.

tradelux napisał(a):To, że 10-15lat temu były inne technologie we francuskich samochodach.

I dziwisz się, że Peugeot zepsuł sobie opinię?
Obecnie trudno stwierdzić, czy nowe Pugi są takie dobre. Niech minie jeszcze 7 lat to się przekonamy.
Renault za odwalenie lipy w Lagunie płaci do dzisiejszego dnia.

cichinho napisał(a):Panowie, którzy tak narzekają na Peugeoty. Jechaliście kiedyś takim samochodem? Mieliście takie auto?

Miałem, dziękuję, proszę czytać ze zrozumieniem, bo o tym pisałem. Dziękuję, więcej nie kupię, choćby mnie wołami ciągnęli do Peugeotów.

Borys68 napisał(a):Choć w promocji powinien byc dostepny Aveo sedan (większy od wersji 3 i 5 drzwiowej więc się nie sugeruj :) ) z silnikiem 84KM za ok. 35000. Norlmana cena to 37-38 tys - a promocja jest "do 4500".
Może jeszcze mają zeszły rocznik?

Litości. Koleś chce kupić Mazdę albo Corollę, jedne z najlepszych kompaktów używanych na rynku, a Ty mu Aveo proponujesz. Co najmniej niesmaczne.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

01 Cze 2009, 14:11

Chevroleta AVEO sprzedano już ponad 440 tysięcy,dlaczego?! Powodem tego jest niezła relacja ceny do jakości.Gdyby ktoś mi chciał dać nowego AVEO czy kilkuletnią TOYOTĘ,wybrałbym AVEO,dlaczego?!Nie sądzę by AVEO było takie złe to po pierwsze ,po drugie wiem co mam.Gdybym zamierzał kupić AVEO nowe na lata użytkowania lub 5 letnią TOYOTĘ?!Kupiłbym AVEO,taka TOYOTA może mieć już 150kkm,mogła być przegrzana,stuknięta itd.Dishman wystawiłeś wysoką notę TOYOCIE oraz MAŻDZIE i slusznie,tym samym taką samą wystawiłes KII CEED oraz HYUNDAIOWI i30,te samochody zostaly ocenione identycznie(całokształt).Gdybym ja miał kupić jako nowy któryś z tych samochodów?!Wybrałbym ten ,który jest najtańszy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

01 Cze 2009, 17:06

PhantomASA1 napisał(a):Chevroleta AVEO sprzedano już ponad 440 tysięcy,dlaczego?! Powodem tego jest niezła relacja ceny do jakości.

Nie do końca. Chodzi o to, że nie tylko w Polsce chętnie kupowane są małe = tanie samochody. Żeby kupić nowe auto trzeba w Polsce wydać te 30 tys. zł. Jedną z opcji do kupna jak najtaniej nowego samochodu jest właśnie Aveo, ale również Panda, czy droższa już Yaris.
Dlaczego chętniej kupowana jest Toyota Yaris, niż Auris? Czy Auris jest zbyt drogi w porównaniu do tego co oferuje? Czy Yaris wypada tutaj lepiej? Nie. Chodzi o to, że w Polsce ludzie nie mają w większości tyle pieniędzy, aby wydać 60 tys. zł na Aurisa, ale prędzej uzbierają ok. 40 tys. zł na Yarisa.

PhantomASA1 napisał(a):Gdybym ja miał kupić jako nowy któryś z tych samochodów?!Wybrałbym ten ,który jest najtańszy.

A ja nie. Wybrałbym ten który dłużej jest na rynku. z ocenami nowych samochód to jest bardzo różnie. Peugeot 307 został samochodem roku, co bawi mnie dziś niezmiernie. Dlatego trudno porównać sprawdzoną konstrukcję Corolli z np. 2004 roku i Cee'da. Zresztą Hyundai i30 i Cee'd to jeden samochód, z tą różnicą, że Kia ma być dla młodszego klienta, a Hyundai dla starszego.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

01 Cze 2009, 18:07

TOYOTA stosuje w swych samochodach m.in części starannie dobranych producentów niemieckich,tutaj jest tajemnica niezawodności tych samochodów,f-ma MEYLE produkuje łożyska,pompy wody i nie wiem jeszcze co a TOYOTA wali tylko swój znaczek a ta f-ma produkuje częsci dla LUFTHANSY a wiadomo,że przemysł lotniczy potrzebuje części najwyższej jakości,wiele katastrof lotniczych jest spowodowane zastosowaniem podróbek w samolotach.Firma ta na zlecenie producentów opracowywuje części które narażone są na szczególne przeciążenia(np.wahacze w OPLU CALIBRZE,mala powierzchnia robocza)Części tej firmy wytrzymują nieporównywalnie większe przebiegi od tych zakładanych fabrycznie od innych poddostawców,zapamiętajcie tę nazwę.Peugeot w modelu 307 wyłożył się na elektronicznej instalacji multipleksowej,ogólnie samochód jest marnej jakości z tym się zgadzam,sąsiedzi moi dumnii jeżdzili tym P-m kupionym w salonie,tuż po gwarancji go sprzedali a ja zastanawiałem się dlaczego,teraz już się domyślam,to jeden z najgorszych samochodów na rynku,prawie każdy jest lepszy,nawet Seicento.FORD Ka,Citroen Saxo,Peugeot 106,Alfa Romeo 145/146,Ford Eskort,Daewoo Espero,CITROEN XM,Renault Kangoo,JEEP GRAND CHEROKEE,PEUGEOT 206,z początkowych lat produkcji do ok.2000 r lepiej omijac z daleka.Niewiele lepsze jest AUDI A4,ALFA ROMEO 156,GOLFIV,itd.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

01 Cze 2009, 18:23

Tak sobie czytam to wszystko i śledząc wymianę opinii muszę powiedziec,że kolega mniej wie co ma kupic i czego szukac,niż wcześniej przed założeniem tematu ...
35k...? O ile łatwiej wybrac coś za 3,5k...
Sumując treści zawarte we wszystkich wypowiedziach,mamy kalejdoskop skrajności.
To dobrze,że zdania są podzielone,bo wtedy posprzdawają swoje wyroby i niemcy i japońce i żabojady...oraz spawacze francuzów czyli 3 w 1..! :smile:
Ja wiem tylko jedno: gdybym miał wtopic 3,5 k,to mój margines ryzyka byłby znaczny ale gdybym miał wydac i wtopic 35k tak jak kolega,to lekko bym się cykał.
W takim razie kupiłbym sprawdzoną markę i model,bez względu na to czy inne koncerny poprawiły ostatnio swoje produkty czy nie.Nie chcę tego sprawdzac za swoje pieniądze...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Cze 2009, 18:40

Tutaj problem może być jeden,nowy czy używany,5 letni czy pachnący nowizną,mając na samochód 35 koła nad tym trzeba się zastanowić,przecież 5 letni samochód może mieć nieciekawą przeszlość,wady ukryte a gwarancji nie ma!!!Ja kupiłbym nówkę ale zaznaczam z myślą,że tego samochodu dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo się nie pozbędę, chyba że wydzwonię(a tfu).
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004)
    Geneza Audi A4 o oznaczeniu producenta B6 wprowadzono do sprzedaży w 2000 roku jako sedan. W następnym roku dołączyła wersja kombi, a w 2002 roku kabriolet. Samochód dzieli wiele rozwiązań z poprzednim modelem o oznaczeniu ...
    Bez kichania, kaszlu i łzawienia oczu w samochodzie
    Przez kilka chłodniejszych miesięcy w przewodach i zakamarkach układu klimatyzacji zdążyły zebrać się szkodliwe dla naszego organizmu zanieczyszczenia, grzyby i pleśnie. U wielu ludzi wywołują one takie nieprzyjemne reakcje ...

01 Cze 2009, 18:45

I to chyba jest najrozsądniejsze wyjście albo kupno auta używanego od znajomego lub rodzinki. :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Cze 2009, 18:57

:wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

01 Cze 2009, 21:04

dobrze Koledzy mowicie, ale za 35 k nie kupie nowego (nie mowie tu o malym samochodziku w podstawowej wersji), na kupno tej klasy co ja chce ok 55k bym potrzebowal, a tyle nie mam :/, i musze sie z tym dylematem zmierzyc choc do tej "corolki" 1.4 w dieslu sie przekonuje, ale taka mam burze w glowie ze juz coraz mniej wiem :P
Piotel
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Tarnów

01 Cze 2009, 21:20

Już miałem iść spać ,mam nadzieję,że docenisz to,ze przez ciebie jeszcze tego nie uczyniłem,tak namieszaliśmy ,że teraz czas na konkrety.Corolla to samochód pod wieloma względami przeciętniak,jeśli kupisz Diesla a bedziesz miał pecha to szkoda gadać a benzyniaki dużo palą,ja bym tej toyoty nie kupił.Mazda,ufffffff to jest bryczka :shock: Godny polecenia jest dwulitrowy diesel produkcji MAZDY :wink: To jest najlepszy samochód w tej chwili dostępny na rynku w pewnym sensie ,twoim sensie,kupuj MAZDĘ i nie zawracaj nam głowy bo przez ciebie ja zacząlem pisać o samolotach! :wink:

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 22:22 ]
Ach silnik Diesla 1.6 jest produkcji PSA -FORD,jest mocny,nie jest zły ale ma dużą turbodziurę! :sad:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

02 Cze 2009, 06:14

PhantomASA1 mam nadzieje ze sie wyspales :twisted: :mrgreen:
a co do moich dylematow, a macie moze jakas inna alternatywe bo jakby nie bylo to dobrą Mazde to ciezko wychaczyc na naszym rynku :neutral: no i w razie w to chyba tragedia jakies czesci do niej znalesc i tak sie zastanawiam jaka inna marka tez by byla wedlug Was jeszcze godna uwagi
Piotel
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Tarnów

02 Cze 2009, 07:14

A co byś powiedział na takie rozwiązanie..?
Dobry rocznik,udany stylisticznie i mechanicznie model.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
:grin:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Cze 2009, 19:01

OPEL ASTRA III,SKODA OCTAVIA II,GOLF V,KIA CEED.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

02 Cze 2009, 20:12

golf i kia jakos mi nie lezy, nad oplem myslalem ze pare osob mi mowilo ze jakies problemy z oplem są i jak to cos wybrac co marka to rozne opinie :(
Piotel
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Tarnów

02 Cze 2009, 20:25

Do GOLFA V przyczepić się nie można do ASTRY III też nie za bardzo,KIA CEED?! Wysoko oceniana przez fachowców faktem jest,iż ktoś tutaj na forum pisze,że 2 letnią bierze korozja ale moze być to przypadek marginalny.Masz jeszcze HONDĘ CIVIC!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)