Co moze wykazac odczyt z testera ???

03 Kwi 2007, 16:26

Witam !
czy wie moze ktos jakie ewentualne usterki silnika moze wykazac odczytanie bledow z testera? Czy taki odczyt wykazuje tylko bledy w elektronice , czy moze tez niektore uszkodzenia mechaniczne ? Chodzi o BMW 528. Jest moze gdzies jakas stronka internetowa z ktorej mozna wykaz bledow sciagnac ?? pozdrawiam Andrzej
Andrzej z bemka
Nowicjusz
 
Posty: 14
  • 04 Kwi 2007, 06:12

    odczytać można tylko usterki elektryczne.
    każdy tester ma w swoim oprogramowaniu opisy błędów,co do strony internetowej to raczej ciężko będzie.
    testerem można odczytać także aktualne parametry pracy silnika takie jak:
    temperature,obroty,czas wtrysku,itd...
    pozdro
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    04 Kwi 2007, 17:15

    dzieki ...mialem nadzieje ze jakies tamb ledy mechaniczne tez mozna znalesc ... kiedys ktos opisywal ze np . po tescie wykazalo ... blad walka rozrzadu .. a przeciez to nie elektryczne .. moze sa niektore uszkodzenia mechaniki , ktore na podstawie zmian w elektronice mozna stwierdzic .. mam lekkie stukanie w silniku ... i zanim kaze rozebrac caly silnik ... chcialem sie przejechac na odczyt bledow... ale teraz nie wiem czy warto .. pozdrowienia ... Andrzej
    Andrzej z bemka
    Nowicjusz
     
    Posty: 14

    04 Kwi 2007, 22:07

    kiedys ktos opisywal ze np . po tescie wykazalo ... blad walka rozrzadu

    trzeba dodać tu jeszcze jedno słowo CZUJNIKA czyli BŁĄD CZUJNIKA WAŁKA ROZRZĄDU,a to jest uszkodzenie elektryczne.
    tester jest tylko przyrządem wspomagającym w usunięciu usterki a nie wykonującym naprawy :D
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    04 Kwi 2007, 22:34

    rozumiem .. ale nie mialem zamiaru usowac usterki przy pomocy testera .. tylko ja znalesc ... a wyglada mi na usterke jednak mechaniczna ... jest to trudne do zidentyfikowania stukanie w silniku .. niemetaliczne ... dosc tepe stukanie . Dobrze slychac na wolnych obrotach .. potem mniej lub wcale ...( moze silnik wtedy zaglusza )
    Jednak chyba sie nie obejdzie bez dlubania w silniku ! Pozdrowienia i dzieki za odpowiedz .. Andrzej
    Andrzej z bemka
    Nowicjusz
     
    Posty: 14
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Mazda CX-5, nowa generacja modelu
      W środę czyli w przeddzień salonu w Los Angeles, Mazda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu CX-5. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki, wykorzystującej ...