Co po złomowaniu

Co po złomowaniu

23 Cze 2015, 20:17

Witam!
Mam problem, dość spory... Liczę na pomoc :)
W czwartek sprzedaję samochód facetowi, który po prostu rozkręca na pierwsze śróbki - Clio 1 1,2. Problem tkwi w tym, że jeżdżę tym samochodem 2 lata(od 2013), dostałam go po tacie, który zmarł(2013). Wraz z rodziną zrzekliśmy się spadku, no ale samochód został... I tak jeździłam nim spokojnie, bezproblemowo. Nikt się o niego nie upominał, ubezpieczenie normalnie opłacane. Ale mimo zaskakującej żywotności silnika, autko zżera korozja, cały dół. Także nikt już mi nie podbije przeglądu - stąd pomysł na części. I meritum : jak postępować w całej tej sytuacji żeby potem nie obudzić się z ręką w nocniku, nie mieć problemów itd Gość który kupuje ją zażyczył sobie dokumentów od samochodu dla siebie, tablice mi odda, mam podpisać mu oświadczenie, że nie ukradłam tego samochodu i sprzedałam mu 'bo tego samochodu nikt się nie doszuka. Stał pod blokiem, Pani się zrzekła spadku i już, znikł nagle i tyle." - no ale jak niby 'znikł nagle' jak ja podpiszę z nim świstek, że to ja jemu sprzedałam ten samochód?! POMOCYYYY :(
sashka
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 11 2012
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: clio 1
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1990

Re: Co po złomowaniu

23 Cze 2015, 20:45

Skoro cała rodzina się zrzekła spadku to podejrzewam, że były jakieś długi. A jak były długi to powinien samochód być zlicytowany przez komornika. Jeśli nie było długów to auto powinien przejąć Skarb Państwa.
wesiek
Obserwowany

Auto: Mazda
Paliwo: Diesel

Re: Co po złomowaniu

28 Lip 2015, 11:43

Najlepiej to oddac na skup jest dużo takich miejsc wiec nie powinno byc problemu ;d
Ostatnio edytowany przez ArteK 31 Lip 2015, 22:19, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Reklama
cympekwm
Nowicjusz

Auto: nissan micra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006