Co sądzicie o CERAMIZERACH??? Prawda czy bujda???????

01 Kwi 2009, 23:04

Tak jak w temacie. Czy ktoś tego z Was koledzy używał? Jest wiele pozytywnych opinii ale czy są one prawdziwe kto to wie:(
BANAN23
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: Jabłonna Lacka

02 Kwi 2009, 07:42

opini jest taka ilości pozytywnych co i negatywnych.zdania są podzielone.nie stosowałem osobiście i nie zamierzam.zalać auto dobrym olejem.a jeśli silnik wymaga remontu to trzeba go przeprowadzić a nie bawić sie w jakies popierdolki.pomoze albo i nie.a kasa w bloto.to juz lepiej ta kase odlozyc na ten remoncik.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

03 Kwi 2009, 21:13

Ja stosuję XERAMICS już od 100kkm ale profilaktycznie,gdy zrobię 50kkm na nim leję następny,natychmiast następuje poprawa pracy silnika zimnego (do zauwazenia zwlaszcza zimą)Ciekawe jest jedno,on jest konsystencji mleka zageszczonego,gdy wleje to do silnika olej nie zmienia barwy ani nie mętnieje,czyli ten specyfik zostaje na metalowych częściach silnika.XERAMICS został zaliczony do grupy skutecznych preparatow przez samego pana Godulę(znany tuner samochodowy)Nie wierzę natomiast w jego cudowne własności gdy silnik należy do zajeżdzonych szmelców,wtedy tylko remont może pomoc.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Kwi 2009, 21:40

Czyli mówisz że XERAMICS jest dobry?? Ja mam super silnik. od wymiany do wymiany oleju nic nie ubywa. A auto ma 16 lat. Ale czytzłem o tych "ceramizerach" i ładnie go reklamują. Cudowny środek na wszystko. Szczególnie chodzi mi o poprawienie mocy i zmniejszenie zużycia paliwa (silnik lżej pracuje niby po tym wspaniałym środku)
BANAN23
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: Jabłonna Lacka

04 Kwi 2009, 08:38

A gdzie można kupić XERAMICS bo już o nim czytełem ale nie moge nigdzie znaleść. Znalazłem czy to jest ten - [link do oferty na Allegro wygasł]
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

04 Kwi 2009, 15:56

Tak to jest to,ja kupuję w Realu,jedyna sieć Supermarketów gdzie to można dostać,wychodzi taniej,nie wiem ile teraz kosztuje.Gdy sobie to będziecie chcieli wlać to najpierw podgrzejcie sobie w gorącej wodzie ,wtedy robi się rzadki i lepiej spływa,te opakowania są ch...owe,dużo specyfiku zostaje w środku dlatego należy do opróznionego pojemnika wlać oleju silnikowego,dobrze potrząsnąć a potem wlać do silnika.Poprawę pracy dostrzeżecie natychmiast,ja po remoncie silnika mam zrobione już ponad 200 kkm,nie zauważyłem żadnych oznak zużycia silnika,ŻADNYCH.Stosuję syntetyki Mobil1 lub Magnatec(samochod ma 24 lata)od samego początku i ten ceramizer Xeramics,dla mnie rewelacja!!!Nie żałujcie kasy na to ,jesli nie dostrzeżecie zmian na lepsze to możecie mnie ochrzanić! :wink: Co jest jeszcze dobre?Molibdenowy dodatek do oleju LIQUI MOLY,polepsza zdecydowanie własnosci smarne najtańszych olejów,dostępne w sieci LECLERC.Pozdrawiam :)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Maj 2009, 16:28

Czy ktoś z forumowiczów używał może tego do wspomagania z tej stronki http://www.ceramizer.pl/content/view/30/42/#Ceramizer do hydraulicznego układu
Jeśli tak to proszę o opinie.
GIGOL1977
Nowicjusz
 
Posty: 31

31 Maj 2009, 18:35

czyli ten XERAMIC to coś takiego jak Modyfikator + ???
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

31 Maj 2009, 19:15

Dystrybutorzy Modyfikatora+ reklamują go zapewniając,że z ceramizerem nie ma nic wspólnego,sugerują tym samym,że ceramizer to faja,uważam takie manewry za nie fair -play.LIQUI-MOLY to nie firma byle jaka(CERA-TEC),BOSCH chyba też( wyprodukował ceramizer godny polecenia) no i XERAMIC.

[ Dodano: Pią Lip 10, 2009 22:09 ]
Niedawno byłem w Leclercku we Wroclawiu po dodatek molibdenowy Licqui Moly do oleju i go nie kupiłem ,zawsze był a go nie ma! :shock: Cerateca tejże firmy też brak ,cóż widzę,że Szacowni Rodacy słuchają szczerych i dobrych rad ,może ktoś wie gdzie prócz Allegro można dostać molibdenowy dodatek Licqui Moly?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Wrz 2011, 14:32

Sorki że odkopuje temat po ponad dwóch latach. Zastanawiam się nad zakupem ceramizera do silnika spalinowego i chciałbym spytać osoby które zastosowały ceramizer czy z perspektywy czasu są zadowolone z efektów? Będę wdzięczny za podpowiedzi i opinie osób które po dodaniu tego preparatu przejechały co najmniej kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.
TopRider
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Volkswagen Golf 3, 1.6 75KM

08 Wrz 2011, 12:39

Zależy o który preparat pytasz, ten właściwy ceramizer to ten polskiego producenta (ceramizer.pl), to zastosowałem u siebie w Passacie. Aby mieć inne dane niż czysto subiektywne (np. ciszej/lżej chodzi itp.) przed dodaniem , zrobiłem pomiar ciśnienia sprężania. Miałem 22 / 27 / 23 / 21 bar , obecnie mam 29 / 27 / 28 / 26 bar więc ciśnienie poszło do góry i co ważne wyrównało się na wszystkich cylindrach. Silnik spala troszkę mniej oleju (choć i tak dużo nie spalał). Po dodaniu zrobiłem >20 tys km. Przyznam że początkowo miałem dosyć ograniczone zaufanie do tego preparatu, ale u mnie zadziałał, więc coś w tym jest :idea: .
Mecoer121
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Miejscowość: Warszawa
Auto: VW Passat 1.9

09 Wrz 2011, 19:00

Chemicy z Bishops Original przestrzegają przed stosowaniem Ceramizerów w silnikach Diesla :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Wrz 2011, 10:33

A co to jest Bishops Orginal? Czy masz link / źródło do jakiegoś badania które mówi o przeciwskazaniach stosowania ceramizera do silników diesla?
TopRider
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Volkswagen Golf 3, 1.6 75KM

06 Paź 2011, 13:44

Przeczytałem to co znajduję się na stronie bishops. Wnioski są dwa.

Wniosek 1: Bishops original to firma która sprzedaje swoje dodatki do oleju.
Wniosek 2: Ponieważ sprzedają swoje dodatki, nie polecają wszystkich innych...
Mecoer121
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Miejscowość: Warszawa
Auto: VW Passat 1.9

28 Sty 2015, 23:53

Ja się zastanawiam nad wlaniem, jak na razie znalazłem sporo dobrych opinii wiec chyba zakupie, ryzyko niewielkie.
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40