Co sądzicie o OPEL CALIBRA?

23 Lut 2009, 07:49

Witam mam zamiar właśnie kupić sobie jakieś autko i wypatrzyłem sobie na allegro caliberke, niżej jest link, i chciałem się dopytać co sądzicie na temat tego autka, czy się opłaca za tą cene, czy to psójące autko :?: . Z góry dzięki za odp.



[link do oferty na Allegro wygasł]
mistrzu123.88
Nowicjusz
 
Posty: 10

23 Lut 2009, 10:19

Ciekawe czy przebieg prawdziwy. Moim zdaniem ten rocznik za taka kase sie nie opłaca, poza tym mi osobiście się nie podoba wizualnie
NFSU9
Aktywny
 
Posty: 335
Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

23 Lut 2009, 10:27

No oki ale to mi ma sie podobać, ja tylko potrzebóje informacji na temat tego auta, czyli czy sie często psuje i takietam.
mistrzu123.88
Nowicjusz
 
Posty: 10

23 Lut 2009, 11:30

Chcesz takie tam :D na temat tego samochodu?Wygląd robi wrażenie,muszę przyznać :shock: cena?Rocznikowo wiadomo ale żeby zrobić tak bryczkę to trzeba włozyć troche kasy,myśle ,że ktoś kto tak pięknie samochodzik zrobił wiedział,że silnik i reszta jest w b.dobrym stanie.Szrociwa nikt by tak nie chciał od....ić!Szybki samochód,jak na swe możliwości dośc tani.Nie ma problemu z częściami,dużawy bagażnik jak na coupe.Niezbyt wysoka jakosć wykończenia wnętrza oraz duża podaż aut powypadkowych.Ten silnik 2.0 16V,9s do setki, akurat jako jedyny godny polecenia :wink: Te silniki jak to u Opla dobrze działają na LPG!No coz ten samochod to jeden z najtańszych sposobow aby wejsc w posiadanie sportowego coupe.Pamietaj o jednym i tutaj chciałbym cię przestrzec to ulubione samochody poddawane tuningowi wizualnemu,piekne na zewnątrz ale zaniedbane technicznie przez mlodych chłopaków,dlatego bądż czujny!Czy warto kupić za taką cenę?No coz jesli wszystko wygląda tak jak na zewnątrz to tak a przebieg?Jest podejrzanie mały dla spokoju duszy dołożył bym tak ok stówaka wiecej!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Lut 2009, 11:56

Czemu stwarzasz dwa tematy ?
Nie lepiej jeden a tak to zaśmiecasz forum

co-sadzicie-o-opel-calibra-vt16854.htm#p94745 :?
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

23 Lut 2009, 11:57

Calibra to jest na dodatek najczęściej psujący się Opel !
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

23 Lut 2009, 12:13

Dotyczy to wersji turbo 4*4,natomiast awaryjnosć bierze się stąd,że pojazdy te szczegolnie bywaja katowane, zaniedbane,kupowane przez młodych ludzi.Oczywiście,że taki Ford ProbeII a raczej Mazda 626 Probe byłby duzo lepszym wyborem,nawet taki Fiat Coupe,jest wyższej jakości.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Lut 2009, 13:27

PhantomASA1 napisał(a):kupowane przez młodych ludzi


Wypraszam sobie. Jestem młody, a nawet bardzo młody w stosunku do wielu użytkowników tego forum podejrzewam, ale o autko dbam jak mało kto :!: Wnętrze samochodu wygląda zapewne lepiej niż u niejednej kobiety, części eksploatacyjne są na bierząco wymieniane, auto sprawdzane pod względem mechanicznym i blacharskim raz na pół roku :D Tak więc nie jest regułą, że młody nie dba o auta :!:
Ale rzeczywiście Calibra jest zazwyczaj bardzo katowanym autem.
Boss
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 66
Miejscowość: Włocławek

23 Lut 2009, 16:51

No nie oczywiście nie mozna wrzucać wszystkich do jednego worka,takie są potoczne opinie.Ty dbasz a kilku nie dba ,takie bywają proporcje.Jedno pewne jest,gdy o samochod dbasz taniej wychodzi jego eksploatacja,awarie cię nie zaskakują bo wymieniasz częsci profilaktycznie,przez to cię samochod po prostu cieszy a gdy ci się zchrzani na drodze bo zaniedbałes sobie coś tam to juz zaczynasz nabierać niecheci do samochodu,ktory wcale nie jest zły.Natomiast ten Opelek jest na bazie Vectry,ją chwalą a Calibry nie a to praktycznie taki sam samochod! :shock: No może trochę gorsza jakosć wykonania.Ważne jest to by wybrać wersję odpowiednią a ta jest optymalna no i samochodzik się prezentuje,jest po prostu piekny no i ten gaz,ja bym się go nie bał,tylko dobrze bym się mu przygladnął!Bryła nadwozia jest piękna przecież no i jest zrobiony super,kazdy za nim się oglądnie na ulicy to nie ma cudów.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Lut 2009, 19:03

mistrzu123.88 napisał(a):ć co sądzicie na temat tego autka,



[link do oferty na Allegro wygasł]


jak lubisz wiejski tuning to auto idealne.
auto to od zawsze kojarzyło i się z wieśniakami którym brak piątej klepki ale to tylko moje zdania :D
rafaello7
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Miejscowość: Częstochowa

23 Lut 2009, 19:34

No wiesz co znaczy wiejski tuning?Bo ja tego nie rozumiem.Tak od....ny samochod nazywasz wiejskim tuningiem? :shock: Ja na temat wiejskiego tuningu mam inne zdanie.Ja nawet nie pomyslalem o tym samochodzie w kategoriach tuningu,ja tutaj tuningu nie widzę,tylko wyciagniecie samochodu z szarej rzeczywistosci na powierzchnie!Tuning?Dla mnie tuning to przede wszystkim silnik oraz spojlery innego rodzaju,ktore cos dają,poza estetyką.Ten samochod dla mnie to w pewnym sensie pomysł,dobry pomysł,laski sie ogladna za nim napewno! :wink: Szacunek Kolego dla twoich pogladow! Kicz u nas widze na kazdym kroku, najwiecej w telewizji!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Lut 2009, 19:36

Ja zastanawiam sie nad piata klepka gdy widze Ferrari na naszych drogach jadace na jedynce całe życie! :lol:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Lut 2009, 20:06

Rzeczywiście, na naszych drogach auto typu Ferrari, czy Lamborgini to nieporozumienie. Porshe Cayene czy coś takiego to owszem, ale nie tak rasowe sportowe auta. 30km/h to według mnie max takim autem, a i tak "szlifuje" podwoziem zapewne nie raz :( Powodzenia takim samochodem na krajowej jedynce w okolicach Włocławka.... dziura na dziurze :evil:
Boss
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 66
Miejscowość: Włocławek

23 Lut 2009, 20:17

Boss to juz Porsche jestem w stanie zrozumiec,jakiekolwiek,nie wiem dlaczego ale chyba dlatego,ze nie jest takie plastikowe i nie takie niskie!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Lut 2009, 20:23

Boss napisał(a):Porshe Cayene czy coś takiego to owszem, ale nie tak rasowe sportowe auta.


Przecież napisałem, że Porshe może być :shock:
Jeżdżę po to by żyć, żyję po to by jeździć xD
Boss
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 66
Miejscowość: Włocławek