Co sądzicie o Roverowym 2litrowym dieslu?

17 Gru 2008, 22:36

Witam!

Mam zamiar zakupić Rovera 25 z silnikiem diesla. Chciałbym jednak dowiedzieć się czegoś na temat tego silnika. Czy jest dobry, oszczędny, mocny,za słaby, awaryjny.... itd. Czekam na Wasze opinie w tej materii.

pozdro
Bartłomiej
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 124
Miejscowość: Polanów/Smardzewice

18 Gru 2008, 23:41

Jeśli ci chodzi o tego 2.0 105km to mam ten silnik w swoim aucie czyli roverze 600. Silnik jest dosyć dynamiczny,elastyczny w Warszawskich korkach pali mi 8l ON a w trasie przeciętnie 5-5,5l ON. Ogólnie nie ma opinii awaryjnej jednostki napędowej, trzeba tylko pilnowac by byl dobrze ustawiony kąt wtrysku paliwa. Slyszalem, ze pewien warszawski taksowkarz zrobil juz 600 000 bez remontu
NFSU9
Aktywny
 
Posty: 335
Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

19 Gru 2008, 17:19

niedawno oglądałem rovera 25 z 2.0 diesel 101 KM (2004r), ale jego praca na wolnych obrotach była jakaś nierówna (może to ten kąt wtrysku?), no i brakowało plastikowej osłony na silniku - podejrzane.
Dzięki za info NFSU9

pozdro
Bartłomiej
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 124
Miejscowość: Polanów/Smardzewice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Auta do driftu za rozsądne pieniądze – które wybrać?
    Z czasem czy innymi kierowcami możemy ścigać się praktycznie każdym samochodem. Ale kiedy chodzi o drift, to bez napędu na tył i odpowiedniej mocy nawet nie ma co stawać na torze. Popularność jazdy bokiem w Polsce stale rośnie, ...