Co sądzicie o silniku 1,4 TSI 122 KM. Warto z Octavią?

Co sądzicie o silniku 1,4 TSI 122 KM. Warto z Octavią?

28 Sty 2010, 19:30

Jak w temacie. Zastanawiam się nad nową Skodą Octavią z silnikiem 1,4 TSI 122 KM. Czy ten silnik z tak ciężkim samochodem da radę? Jak jest z awaryjnością i spalaniem?
moku
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

Re: Co sądzicie o silniku 1,4 TSI 122 KM. Warto z Octavią?

28 Sty 2010, 20:08

Da radę, w cyklu średnim w teście auto świat w wersji kombi 7.4l pb. Awaryjność chyba ok, to nie jest nowa jednostka, a nie słyszałem narzekań.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Sty 2010, 20:11

Oglądałem jakiś czas temu test Seata Leona z tym silnikiem na TVN Turbo. Redaktorzy uznali silnik za jedną z największych zalet tego auta.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

30 Sty 2010, 11:22

Silnik jest bardzo ok, może jakiś ekstra mocny nie jest, ale ciągnie od niewielkich - jak na benzyniaka - obrotów, więc o ile ktoś nie będzie cisnął japońskiego fałteka na 7 tys obrotów to taka Skodzinka będzie szła równo nawet z mocniejszymi benzyniakami. Spalanie z uwagi na turbinę może być bardzo różne, zależy czy ją rozgniewasz czy nie :wink: Jak będziesz oszczędnie jeździł to ci spali podobnie jak wolnossący albo nawet i trochę mniej, a jak przyciśniesz to może bardzo dużo (każdy samochód spali mniej przy wolnej a więcej przy ostrej jeździe, ale z turbiną ta różnica jest większa). 120 koni do Octavii kombi wystarczy.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

31 Sty 2010, 11:13

jeździłem golfem V z tym motorem, i byłem bardzo zaskoczony. Może auto mniejsze niż octavia, ale wrażenia bardzo pozytywne. Mi spalanie (wg. komputera) +/- 6L ! Osiągi świetnie, dające wrażenie lepszych ;) i co ważne na każdym biegu ciągnie. Jeździłem autem ze skrzynią 6-stopniową, i był bardzo elastyczny. Na 6 biegu z 90km/h po wciśnięciu gazu wciska! nie trzeba redukować. Pozytywne wrażenia, moim zdaniem najlepszy motor benzynowy. I w tej konfiguracji najsłabszy ;) chodzi o moc... polecam
neovo
neovo
Nowicjusz

Miejscowość: lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Koncepcyjne modele Lexusa Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006