Co sądzicie o TATA?

14 Sty 2009, 12:35

Jak w tytule. Właściwie decyzja o zakupie chevroleta aveo była prawie podjęta, ale ostatnio oglądnęłam w salonie Tata Indigo i Indica, no i ceny rewelacyjne, wraz z wyposażeniem. Zatem zastanawiam się nad zmianą decyzji. Macie coś do podpowiedzenia może?
Dodam, że auto ma być z salonu, design, przestronność i jakieś super osiągi są na ostatnim miejscu (bo i tak ma służyć do jazdy miejskiej w większości). Na pierwszym natomiast: bezawaryjność, ekonomiczność, tani serwis, :))
mała1
Nowicjusz
 
Posty: 31

14 Sty 2009, 13:01

Taniocha a co za tym idzie słaba jakość. Tutaj masz test:
http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=21914&Strona=1

Czytałem też w innym teście, że pan redaktor nie mógł odjechać Tatą spod dystrybutora na stacji benzynowej.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

14 Sty 2009, 13:10

Dishman napisał(a):Taniocha a co za tym idzie słaba jakość.

No właśnie tak podejrzliwie podchodzę do ceny, bo była taka możliwość że firma wchodząc na rynek chce zachęcić klienta do zakupu taką ceną właśnie ;)
Dzięki za linka

Czytałem też w innym teście, że pan redaktor nie mógł odjechać Tatą spod dystrybutora na stacji benzynowej.

:shock:
mała1
Nowicjusz
 
Posty: 31

14 Sty 2009, 14:00

wg kupowanie takiego auta to tak jak wyrzucenie kasy w błoto
wolałbym znalesc jakiegos 8 letniego vw za te pieniadze :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

14 Sty 2009, 14:08

A jaka konkretnie cena ma być ? Hmm...jakiego 8-letniego VW masz na myśli ? :lol:
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

14 Sty 2009, 14:13

nie wiem ile kosztuje nowe "TATA" tak tylko dałem przykład 8 letniego vw
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus RX L - siedmioosobowa wersja modelu RX
    Zaprezentowana w 2018 roku, siedmioosobowa wersja modelu RX jest SUV-em z elektrycznie składanym i rozkładanym trzecim rzędem siedzeń, dysponującym osobnym panelem klimatyzacji. Jest wyższa i dłuższa od standardowego modelu, ...

14 Sty 2009, 14:18

Pawlo napisał(a):wg kupowanie takiego auta to tak jak wyrzucenie kasy w błoto
wolałbym znalesc jakiegos 8 letniego vw za te pieniadze :)


Ja za te pieniądze (czyli ok. 30tys.) chcę kupić wyłącznie nowe auto. Z żadnymi starymi gratami nie mam zamiaru się użerać ;) Niestety, nie jestem biegła w mechanice jak większość facetów, więc nowe auto nie będzie uciążliwe pod tym względem :)
mała1
Nowicjusz
 
Posty: 31

14 Sty 2009, 14:41

z taka marką to i z nowym będziesz się zapewne użerać a nie wiadomo jaki jest serwis, uważam że lepiej kupić jakieś 3 letnie autko lepszej firmy z którym nie bedziesz się użerać za za 30 tyś jest spory wybór np taki ford fiesta 2007 rok
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 261
Miejscowość: Szczecin

14 Sty 2009, 14:52

Już za 32tys możesz mieć nowa corse sprawdź też inne promocje w salonach jest wyprzedaż rocznika 2008
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128

14 Sty 2009, 15:01

skalops napisał(a):z taka marką to i z nowym będziesz się zapewne użerać a nie wiadomo jaki jest serwis, uważam że lepiej kupić jakieś 3 letnie autko lepszej firmy z którym nie bedziesz się użerać za za 30 tyś jest spory wybór np taki ford fiesta 2007 rok

No dobra, to może z "tą" marką dać sobie spokój. A co do chevroleta? Chyba tak źle z nim nie jest?

pirlo333 napisał(a):Już za 32tys możesz mieć nowa corse sprawdź też inne promocje w salonach jest wyprzedaż rocznika 2008

Zaraz sprawdzę, corsy są ok, tylko nie wiem czy serwis tani :?
mała1
Nowicjusz
 
Posty: 31

14 Sty 2009, 15:14

No właśnie za tą cenę, możesz mieć dużo lepsze samochody, tylko, że roczna - ale ciągle są fabrycznie nowe... Niedawno przeszedłem się do salonu marki TATA i może z wyglądu jeszcze najgorsze nie są, ale jakość wykonania jest na poziomie Cinqocento z lat 90...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

14 Sty 2009, 15:18

Proponuje odwiedzić salony np opla skody i chevroleta i porównać jakość wykonania, jednemu nie pasuje to innemu jeszcze co innego także ciężko powiedzieć który samochód tobie się spodoba. Jeżeli będziesz użytkowała samochód z głową i dbała o niego to ceny serwisu będą ci obce a wymiana części eksploatacyjnych nie jest przesadnie droga. Na twoim miejscu wybrałbym jednak corse albo fabie, sprawdzone samochody.
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128

14 Sty 2009, 17:45

mała1 napisał(a):Ja za te pieniądze (czyli ok. 30tys.) chcę kupić wyłącznie nowe auto. Z żadnymi starymi gratami nie mam zamiaru się użerać ;) Niestety, nie jestem biegła w mechanice jak większość facetów, więc nowe auto nie będzie uciążliwe pod tym względem :)

Jasne, ja to rozumiem, że nowe auto zapewnia poczucie bezpieczeństwa pod względem bezawaryjności. Bowiem w takim aucie nie ma prawa się nic popsuć.
Patrząc jednak obiektywnie nowe auta są nieopłacalne. Za 30 tys. zł można kupić 3-4 latka i będzie to auto z dużo lepszym silnikiem i wyposażeniem o klasę albo i dwie wyższe niż Aveo.
Jeżeli boisz się kupować auta używanego, bo nie jesteś go pewna, to radzę poszukać komisów przy salonach. Np. u mnie w mieście salon sprzedający Ople i Chevrolety prowadzi również komis aut używanych. Kupując w tym komisie masz na te auta gwarancję niezawodności, przyjmowane są auta sprawdzone z niezbyt dużymi przebiegami.
Nie ma więc zagrożenia, że po miesiącu auto nie odjedzie z parkingu rano.

Można też skorzystać z wyprzedaży rocznika 2008 (bardzo dobry moment) oraz popytać w salonie czy nie sprzedają aut testowych. Każdy salon kupuje auta do prezentacji dla klientów. Jeżdżą nimi tacy jak Ty przed podjęciem decyzji o kupnie nowego auta. Ale spokojnie takie auto nie jest zajeżdżone i ma rok albo pół roku i nie więcej jak 10 tys. km. Praktycznie auto - nówka, ale dlatego, że jednak było używane jego cena jest bardzo atrakcyjna, a bardzo często jest dosyć bogato wyposażony.

Proponuję popytać o taką Corsę. Nawet jeżeli wymagałaby ona niewielkiej dopłaty to warto!
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

15 Sty 2009, 07:14

Dishman napisał(a):Np. u mnie w mieście salon sprzedający Ople i Chevrolety prowadzi również komis aut używanych. Kupując w tym komisie masz na te auta gwarancję niezawodności, przyjmowane są auta sprawdzone z niezbyt dużymi przebiegami.
Nie ma więc zagrożenia, że po miesiącu auto nie odjedzie z parkingu rano.


U mnie chyba nie mają komisu (akurat ta marka). Ale faktycznie w innych salonach są. Muszę się rozejrzeć.

Można też skorzystać z wyprzedaży rocznika 2008 (bardzo dobry moment) oraz popytać w salonie czy nie sprzedają aut testowych. Każdy salon kupuje auta do prezentacji dla klientów.


Ja właśnie oglądałam ubiegłoroczne modele, bo są teraz tańsze.
Auto testowe to może być dobry pomysł. Muszę spytać czy nie chcą go sprzedać, bo mają starszy model do jazdy próbnej, miałam nawet nim jeździć.
mała1
Nowicjusz
 
Posty: 31

15 Sty 2009, 10:19

Za 33tys masz fabie podstawową wersje z rocznika 2009! Z silnikiem 1.2HTP.
Baqś