Co śadzicie o tym radiu i głosnikach

Co śadzicie o tym radiu i głosnikach

05 Paź 2010, 18:28

[link wygasł]

Chodzi mi o opiene na temat tego zestawu. Nie jestem zbytnio wymagający. Trochę basu z tych głosników bedzie? A i tam jest napisane ze głosniki 500w to wzmacniacz trzeba?? jak radio 4x50w?Nie rozumie. Z góry dzięki
Ostatnio edytowany przez kakaroto, 06 Paź 2010, 14:32, edytowano w sumie 1 raz
kakaroto
Nowicjusz

Miejscowość: Jastrybie

Re: Co śadzicie o tym radiu i głosnikach

05 Paź 2010, 20:47

wrzuć link jeszcze raz, bo się nie chce wyświetlić :)
kicajbb
Nowicjusz

Miejscowość: Bielsko-Biała

06 Paź 2010, 14:32

[link wygasł]
kakaroto
Nowicjusz

06 Paź 2010, 15:24

w skrócie to szkoda kasy.
kicajbb
Nowicjusz

08 Paź 2010, 07:32

kicajbb napisał(a):w skrócie to szkoda kasy.

Dlaczego? Też zastanawiałem się nad kupnem takiego radyjka. Teraz mam stare radio na kasety korzystam z transmitera, ale nie dość, że zajmuje mi niepotrzebnie miejsce w gniazdku zapalniczki to trochę przeszkadza. Zmiana piosenki na kolejną też jest mniej wygodna niż na normalnym radiu.
ggmarszal
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radziechowy

09 Paź 2010, 18:06

Za 100zł. to nie kupisz jednego dobrego głośnika... a co do mocy to te "500watt" jest mocą szczytową. W rzeczywistości mogą mieć kilka, może kilkanaście wat...
lucky_man
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie? Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie?
    Obecnie rośnie zainteresowanie kierowców samochodami o dużej mocy i małym zużyciu paliwa. Aby sprostać tym oczekiwaniom rynku, wiodący producenci samochodów więcej uwagi poświęcają projektowaniu modeli wyposażonych ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

• Re: Co śadzicie o tym radiu i głosnikach

09 Paź 2010, 21:21

Ale ten zestaw pujdzie bez wzmacnbiacz?
    kakaroto
    Nowicjusz

10 Paź 2010, 11:03

tak. 500w to jest p.m.p.o czyli moc maksymalna podłączeniowa, te głośniki jak mają moc 10w to jest góra (skoro np Tec czy taf Focal za 1000 zł ma tej mocy z 60-80w)

:)
    kicajbb
    Nowicjusz

10 Paź 2010, 12:04

kicajbb ostatnie pytanie a które głosniki lepsze te co w link razem z radiem czy te?http://allegro.pl/glosnik-basowy-777-16-5cm-90db-4ohm-120w-smycz-i1257260642.html
    kakaroto
    Nowicjusz

11 Paź 2010, 14:07

żaden z takich głośników nie bedzie grał, to są takie "zapchajdziury" byle coś było.

Tak to jest w car audio, ze jesli chcesz coś od głośnika to musisz te parę złotych zainwestować.

Myślę, że 100 zł za pierwszy system na przód, używany, to jest tak w sam raz, później zobaczysz czy chcesz czegos wiecej..

Oczywiscie ja jestem zdania, ze w takie rzeczy inwestuje sie raz a porządnie! Bez sensu "bidować".

dlatego lepiej dozbierac i miec "dobre granie" niż głośnik, przy którym będziesz się wkurzał, ze charczy i trzeszczy :roll:
    kicajbb
    Nowicjusz

12 Paź 2010, 07:06

A samo radio? Głośniki mam już zamontowane fabrycznie i nie potrzebuję wielkiego BUM tylko radio z możliwością odtwarzania mp3.
    ggmarszal
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Radziechowy

12 Paź 2010, 15:45

dokładnie ato radio? A jęzeli mowa o samoych głosnikach co polecacie pod radio? Byle bez kombinowania z wzmacniaczami? Jki głosnik?
    kakaroto
    Nowicjusz

12 Paź 2010, 21:24

alpine!!! najmniej 9874r/9550 (polecam serie 988* (*=0,2,4,6) i głośniki powerbass L-60, ewentualnie Hertz dsk 165, Helix dark blue wśród tych bym wybierał :)
    kicajbb
    Nowicjusz

18 Paź 2010, 19:09

Radio z linku u góry to dramat okrutny. Samo radio (odbiornik fal radiowych) jest nawet można powiedzieć ok, nieźle łapie sygnał nawet na małych, standardowych antenach, czysto nawet potrafi go odtwarzać. Jednak jeśli chodzi o moc to w zależności od radia bo na allegro są różne taki badziewia. Jednak ogólnie moc RMS nie przekracza 10-50W. Po kilku miesiącach przestają czytać USB i SD więc zostaje samo radio. Skąd wiem? Pokusiłem się jakieś 4 miesiące temu i kupiłem to g...o od kumpla, zamówił na allegro ale kupił też w Irlandii porządne radio Blaupunkta ( 450 euro dał) i to mu zostało na pozbycie. Obecnie to radio mam z zamiarem montażu w traktorze do odbierania radia. Bo na nic innego niestety się nie nadaje, ładnie odbiera sygnał, nie odczytuje plików z pendrivów ani kart SD.

Polecam zdecydowanie kupić coś używanego a markowego, solidnego, nawet bez USB/SD/MMC.
    "... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
    stasiowski121
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
    Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
    Silnik: 2.5 TDI AXG
    Paliwo: Diesel
    Typ: Van
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1997

19 Paź 2010, 15:49

Temat całej zabawy audio nie będe teraz rozwijał bo i czasu mało i nie ten temat.

Nie ma sensu pchać się w tego typu sprzęt. Pochodzi krótka chwilę a później bujaj się z tym. Lepiej pieniądze zainwestować w używane radio (jeśli mamy tak małe pieniądze) lub kupić nowy, nawet podstawowy model, ale markowy a nie no name.

A co do mocy - ludzie Wy na to patrzycie? Moc tak naprawdę to tylko parametr mówiący ile ciepła jest wstanie oddać głośnik. Tak ciepła ;) Może kiedyś tą sprawę rozwinę przy okazji.

Ja zdecydowanie odradzam. Naklniesz się ;)
    bajla
    Początkujący

Miejscowość: Wrocław

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili