Co się dzieje przy porysowanej przepustnicy?

Co się dzieje przy porysowanej przepustnicy?

30 Sie 2016, 19:26

Cześć, chciałem zapytać co się dzieje z samochodem gdy jest porysowana przepustnica? Dziś wyjąłem, żeby ją przeczyścić i nie wiem czy nie przyrysowałem metalem przy pędzlu. Gdy przepustnica była zamknięta to nalełem do niej/ na nią preparatu, żeby troche się nagar rozpuścił. Wlałem to od strony silnika, i gdy tak stała, to przeciekało przez ten element otwierający gdzieś na styku tego 'metalowego okręgu' a korpusem(?). Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi. Po założeniu i zrestartowaniu ECU nic szczegolnego się nie dzieje (obroty 750 z klimatyzacją, więc chyba ok)

Samochód Mazda I 2.0 147KM 2003r.

Po czym poznać, że jednak coś nabroiłem i porysowałem? Jakie mogą być objawy?

Pozdrawiam.
mroak
Nowicjusz

Auto: Volvo

Re: Co się dzieje przy porysowanej przepustnicy?

21 Wrz 2016, 15:02

będzie ssało powietrza nieco więcej przy zamkniętej, jeśli rysy nie są liczne i głębokie obstawiam że nie będzie widocznej różnicy. Klapka przez którą Ci ciekło nie zamyka się całkowicie, drobna szpara powinna byc między nią a korpusem.
cat11
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1979

Re: Co się dzieje przy porysowanej przepustnicy?

10 Paź 2016, 19:39

mroak napisał(a):Po czym poznać, że jednak coś nabroiłem i porysowałem? Jakie mogą być objawy?
Raczej nic nie popsułeś :)
Tu żeby coś popsuć musiałbyś zrobić naprawdę głębokie rysy w miejscu gdzie domyka się przepustnica do obudowy. Silnik pracuje prawidłowo więc nie masz się czym martwić.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Bezpieczna podróż na ferie zimowe Bezpieczna podróż na ferie zimowe
    Ferie są dla kierowców okresem wyjazdów rodzinnych w góry, na narty czy na wypoczynek. Wypadające w okresie zimowym podróże oznaczają trudne warunki na drogach, a co za tym idzie wymagają dobrego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006