Co słychać u Adama Małysza i Rafała Martona?

Co słychać u Adama Małysza i Rafała Martona?

26 Paź 2012, 00:46

W Serocku odbyła się konferencja prasowa z Adamem Małyszem i Rafałem Martonem - nowymi mistrzami Polski w rajdach terenowych w klasyfikacji generalnej i grupie T1, mistrzami Czech, czwartą załogą FIA CEZ Cross Country Trophy w T1. Konferencji towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie mediów. Pojawiły się liczne ekipy telewizyjne, przedstawiciele prasy, radia i Internetu. Nad Narwią dokonano również prezentacji nowego Mitsubishi Outlandera.

Image

Na początek Adam Małysz woził zaproszonych gości w Mitsubishi L200 z Offroadsportu - samochodem, którym wygrał tegoroczne RMPST. W południe rozpoczęła się konferencja, podsumowująca pierwszy pełny sezon "Orła z Wisły" w rajdach terenowych.

POLECAMY Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski 2012

Tak naprawdę uwierzyłem w walkę o mistrzostwo Polski dopiero podczas ostatniego rajdu - powiedział Adam Małysz. Nasz rywal miał problemy i do tytułu wystarczało trzecie miejsce, ale po prologu byliśmy dopiero na czwartym. Ostatecznie zdołaliśmy wygrać rundę w klasyfikacji RSMP i było to nasze drugie zwycięstwo w tym sezonie. W rajdach i na treningach, w tym roku przejechaliśmy wraz z Rafałem 14 tysięcy kilometrów. Podejrzewam, iż żaden z naszych rywali nie zaliczył takiego dystansu. Pomogły mi pokora, motywacja i twarda psychika, wyniesione z długiej kariery w skokach. W ostatnim rajdzie starałem się jechać w miarę ostrożnie. Rajd był dość krótki i w razie jakiegoś błędu można było wiele stracić, bez szans na późniejsze odrobienie tej straty. Naszym celem na następny sezon jest dalszy progres, nawiązanie walki z najszybszymi kierowcami. Chcemy zacząć się ścigać. Rozpoczynam drugi rozdział rajdowej kariery. To już nie będzie tylko przygoda, ale ostra sport! owa rywalizacja. Teraz czeka nas Rajd Dakar, a tam chcielibyśmy znaleźć się w czołowej dwudziestce. Mój pierwszy Dakar był tak trochę na próbę. W domu otrzymałem jednorazową zgodę na ten start. Po rajdzie mieliśmy usiąść z żoną i wszystko przedyskutować. Na początku długo zwlekałem z tą rozmową. W końcu otrzymałem zielone światło na dalsze starty. Żona zdawała sobie sprawę z tego, że sportowiec na takim poziomie nie usiedzi w domu!

POLECAMY Małysz i Marton zdobyli tytuły Rajdowych Mistrzów Polski

W Dakarze liczymy na dwudziestkę i gdyby udało się uzyskiwać tak wysokie lokaty na odcinkach specjalnych, byłby to olbrzymi sukces - dodał Rafał Marton. Czego można nam życzyć? Mamy świetnych sponsorów, a zatem tylko szczęścia na trasie - i zdrowia!

źródło: go-rally.pl
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną? Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
  Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti