Co wybrać ?? BMW e46 320d 150 hp czy volvo s80 t5 226 hp??

09 Lut 2011, 00:34

Witam wszystkich !! Zamierzam kupic samochod i mam dylemat bo nie wiem ktory wybrac..
Jakie jest wasze zdanie ?? Lepsze volvo s80 t5 z silnikiem 2.0t z lpg 226 koni czy BMW e46 z silnikiem 2.0 150. konnym w diesel'u ??
Oba auta bardzo mi sie podobaja jednak nie wiem ktore z nich jest bardziej niezawodne i tansze w utrzymaniu. Dodam jeszcze ze volvo ktore mam na oku jest w full opcji i bylo serwisowane do 2010 roku a BMW jest w skromnej wersji a do tego droższe o 6 tysiecy (volvo 16 tysiecy a BMW 22 tysiace zlotych)
Interesuje mnie rowniez ile pali na stowke volvo bo BMW juz wiem ze pali od 5 do 11 litrow :)
Z gory dziekuje za odpowiedzi !!
saper_89
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: grudziadz

09 Lut 2011, 02:01

Skoro jeździsz BMW to chyba wybór jest prosty co do następnego auta :) e46 super samochód, choć w środku mógłby być trochę ładniejszy(jednak z navi i skórą już mi sie podoba zupełnie) to i tak niszczy wszystkie okropne Volvo. Co do silnika to widzę, że celujesz w poliftowy, 150KM to już całkiem dobre osiągi bo i moment obrotowy konkretny. Sam chcę za rok kupić BMW jednak mimo wszystko 5 choć myślałem o 7. W BMW wole silniki benzynowe (najlepiej V8 4.4 :D ), do dieseli jakoś nie mam przekonania głównie w szybko padające turbo i wtryski CR (choć BMW i tak robi najlepsze diesele na świecie). Tak czy inaczej BMW bardziej korzystny wybór, w tym silniku spalanie nie duże, a i koszty utrzymania też nie powinny porażać w końcu seria 3. Najmniej trwałe wiadomo zawieszenie jednak w trójkach da się przeżyć bo porównując do zawieszenia z np. BMW V8 to niebo a ziemia... Bierz BMW i na pewno nie będziesz żałował :). Za tą cenę myślę, że możesz już wyrwać w miarę zadbany egzemplarz.
W związku z BMW poczytaj sobie o klapkach kolektora dolotowego bo to też ważna sprawa w dieselach BMW... Jest to jednym z powodów dla których wolę kupić benzynkę, ale może też dlatego że już raz miałem diesela i sporo razy mnie zdenerwował.
Pozdrawiam
buła6
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki

09 Lut 2011, 08:56

Podpisuje sie pod tym co napisane powyżej. Tez miałem diesla i domiasta nigdy wiecej, jednak pomyśl nad BMW ale radziłbym benzynę.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

09 Lut 2011, 11:35

Musi jeszcze minąć kilka lat zanim zwiększy się świadomość społeczna i ludzie zrozumieją, że nie opłaca się jeździć turbodiesel'em po bułki do sklepu. Również przychylam się ku E46, mimo, że S80 to wielkościowo odpowiednik 5er, a nie 3er.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

09 Lut 2011, 12:10

buła6 napisał(a):\ to i tak niszczy wszystkie okropne Volvo.
(choć BMW i tak robi najlepsze diesele na świecie).


Co to znaczy niszczy wszystkie okropne Volvo ? :roll:
A moja mama robi najlepsze pierogi na świecie bo jadłem tylko jej :roll:

Wszystko zależy czy jeździsz w trasie czy raczej po mieście. Jeśli większość miasta to diesel faktycznie będzie mało oszczędny i awaryjny ( chociaż ja jeżdżę dieslem po mieście i póki co nic się nie dzieje ). Tak czy inaczej wybrałbym Volvo, nie dość, że mocniejsze to lepiej wyposażone. Chyba, że znajdziesz BMW z lepszym wyposażeniem i jakimś 2.0 lub 2.5 - w benzynie rzecz jasna.
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Lut 2011, 13:04

Nigdy nie miałem Volvo ale kilkakrotnie oglądałem ich wnętrza i są po prostu tragiczne. Wczoraj pisząc posta włączyłem sobie na allegro Volvo S80 za 80k i jak spojrzałem na wnętrze to pomyślałem, że to żart z resztą tak samo jest w Saabach, ale to tylko co do wnętrza moje zdanie bo z zewnątrz te nowsze volvo bardzo mi się podobają ;) Co do benzyn BMW to najbardziej opłaca się silnik 2.8 super osiągi spalanie będzie porównywalne do 2.5 i o ile dobrze pamiętam to najlepszy silnik jaki wydali w R6.
buła6
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Trzymaj się swojego pasa!
    Jazda po wyznaczonym pasie ruchu to podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów. Wyjeżdżanie kierowcy poza jego pas grozi zderzeniem czołowym. Wiele osób zapomina również, że mają obowiązek trzymać się ...

10 Lut 2011, 09:17

Polecam Ci Volvo, bardzo dobry samochód dobrze się prowadzi tylko niestety ma napęd na przód. Volvo oferowało też bardzo dobre i oszczędne diesle 2,4 D5 163KM. Miałem taki sam w V70 i spalanie w 4 osoby z bagażem na 1000KM z Holandii pod Toruń wyniosło średnio ok. 7l(według własnych obliczeń, komputer pokazywał mniej :P). Co do awaryjności Diesli sporo jeżdżę Terracanem 2.9CRDI po mieście i świetnie się trzyma, tankuję na stacji Carrerfour i silnik pracuje wyśmienicie a słynie ze swoich wyjątkowo delikatnych pompowtryskiwaczy, a przy tym koszt przejechania 100km jest mniej więcej taki sam jak nowszych "ekonomicznych" benzyn. Dodatkowo charakterystyka pracy diesla i jego moment obrotowy przemawia za tym iż lepiej nadaje się on do miasta od benzyny ;)
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna