Co wybrać? Pomocy e46 , a3 ?

27 Gru 2011, 20:23

Witam serdecznie jako pierwszy samochod kupiłem Opla Astrę II 1.6 samochod OK ale brakuje mi troszkę w nim mocy i wygody.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do BMW e46 z silnikiem 1.8, znajomi którzy nigdy nie jeździli BMW mówią że to drogie w utrzymaniu ze tyle kasy kosztują części, ze pali niesamowicie dużo itp. Zacząłem szukać czegoś innego, kolejną moją "ofiarą stał sie Audi a3.

Stoje przed dylematem, strasznie podobaja mi się BMW Audi tez nie są najgorsze. Ale nie znam sie bardzo na samochodach na co zwracać uwagę. Co kupić co lepsze oszędnijesz tańsze w utrzymaniu.

Na samochód chce wydać max 20tys.
Czy mogę liczyć na szczere i konkretne odpowiedzi, podpowiedzi, porady?
geryon
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wołomin

27 Gru 2011, 22:36

nie mialem nigdy bmw ani audi ale z tego co sie naczytalem to audi bedzie tansze w utrzymaniu i czesci beda duzo tansze , jedna rada skoro podoba Ci sie e46 to szukaj wlasnie e46 tylko musisz znalezc zadbana i bedziesz zadowolony , ja tez mase sie naczytalem ze alfy sa awaryjne itp itd jak narazie mam i nie narzekam a wrecz kupil bbym jeszcze raz
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

27 Gru 2011, 23:59

Tyle jest fajnych marek ale wszyscy wybierają te wsiowozy, byle tylko pod remizą się pokazać i świniak się zmieścił w bagażniku :mrgreen:
Ja Szczupak, ja Szczupak! Do wszystkich, do wszystkich! Zaciągamy sieć! Można zaczynać!
Fabutek
Początkujący
 
Posty: 72
Miejscowość: mazury

28 Gru 2011, 07:13

Co masz na myśli mówiąc fajne? Bo jeśli chodzi Ci o wygląd to chyba kwesta gustu nie uważasz? Tobie może sie podobać Nissan a mnie nie itp itd. Co Ty byś wybrał do 20tyś i dlaczego słucham? a raczej patrze :P
geryon
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wołomin

28 Gru 2011, 14:01

e46 i a3 jest tyle, że sa części tanie (zamienniki) i drogie (oryginalne i firmowe)
kamyl
Aktywny
 
Posty: 278
Miejscowość: SR
Prawo jazdy: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

28 Gru 2011, 18:52

A3 napewno znajdziesz w lepszym stanie,w sumie to kwestia tego do czego ci samochod bedzie potrzebny bo w a3 malo miejsca dosc jest
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne tankowanie LPG - jak to zrobić krok po kroku
    Autogaz zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność w Europie, co potwierdzają wyniki rejestracji publikowane w poszczególnych krajach. Kierowcy dostrzegają wiele zalet LPG w odniesieniu do zasilania swoich ...
    Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

29 Gru 2011, 16:14

CRV albo RAV4 ale to byś musiał trochę dopłacić. A dlaczego to poczytaj ;) Albo Frelander ale to już trochę ryzykowne :mrgreen:
Ja Szczupak, ja Szczupak! Do wszystkich, do wszystkich! Zaciągamy sieć! Można zaczynać!
Fabutek
Początkujący
 
Posty: 72
Miejscowość: mazury

30 Gru 2011, 11:13

Tak tak napewno szuka suva wypisując a3 i e46 :?
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

31 Gru 2011, 19:21

hehe tak kolegę troszkęponiosło wypisując te suvy. To jak by ktoś szukał betoniarki a Ty mu podpowiadasz żeby autobus sobie zakupił :) Ale generalnie dzięki za radę:)
geryon
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wołomin