Corolla, Astra, Fabia, Almera

31 Lip 2011, 17:44

Zastanawia mnie jedno. Wszyscy mówią że Corolla e11 to wyjątkowo trwałe i niezawodne auto, ale porównując cenowo 4 wymienione auta (różne wyceny internetowe) to Toyota jest najtańsza i to o jakieś 1000zł od pozostałej trójki. Porównywałem rocznik 2000 i baaardzo mnie to zdziwiło. Ktoś jest w stanie odpowiedzieć dlaczego Astra II, Almera n16, Fabia czy nawet głupie Polo po lifcie z 2000r są droższe od mega niezawodnej japońskiej Corolki??
pit85
Aktywny
 
Posty: 316
Miejscowość: bydgoszcz

31 Lip 2011, 18:00

Polowa e11 to pol zlomy pewnie(nie tylko Corolli to dotyczy, ale innych kilkunasto letnich autek tak samo), ona jest niezawodna, jak sie kupi jakas zadbana i bez wiekszego dzwona w przod(a te zadbane i bez zaliczonego dzwona w cale takie tanie nie sa). A do glupiej Fabii czy Polowki czesci sa jednak tansze niz do E11, to samo z Astra II. Wez tez pod uwage to, ze auta niemieckie jakos dobrze stoja cenowo, mimo ze czesto niektorych z nich sie kompletnie nie oplaca kupowac, patrz Passat B5 w 1,9 TDI, zawieszenie slabe, kazdy ma kolo 500k km przebiegu, a stoi dosc dobrze i tak.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

31 Lip 2011, 18:12

ale ja nie robiłem wyceny sam na podstawie moto allegro czy coś, ale wyceny wg rzeczoznawców. Więc nie ma tu mowy o zadbanych i niezadbanych egzemplarzach bo takie sa w każdej marce. Właśnie się zdziwiłem, bo te wyceny podają uśrednioną cenę i wartość autka.
pit85
Aktywny
 
Posty: 316
Miejscowość: bydgoszcz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Model RX dwie dekady temu zainicjował zupełnie nowy segment luksusowych SUV-ów i od tej pory jest jednym z najpopularniejszych modeli Lexusa na całym świecie. Jego najnowsza generacja w odmianie L jest o 11 cm dłuższa ...