Corolla e10 1,3 75km problem" wyłacza sie gaz"

22 Sie 2015, 13:50

witam ostatnio mam taki problem ze wyłącza mi sie gaz w czasie jazdy, wysprzeglam obroty do 2.5 tys i przelacza sie automatycznie i po chwili wyłacza sie gaz , czesto tez tak bywa ze stoje chodzi na gazie zaczynam ruszac i sie wylacza jaka moze byc przyczyna ? silnik 1.3 gaz chyba drugiej generacji ,
milan240
Początkujący
 
Posty: 186
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Sie 2015, 18:19

wiekowa instalacja więc warto sprawdzić połączenia przewodów elektrycznych z nią związanych. Ta instalacja może się wyłączać przy słabym sygnale obrotów silnika. Czasami winna temu może być kiepska już cewka zapłonowa.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

01 Wrz 2015, 16:45

poczyściłem troche styki i zauwazylem ze teraz wyłacza sie gaz nie dogrzanym silniku jak tem dojdzie do 90stopni to nie wyłacza sie . czy w gazie 2 generacji komputer gazu zczytuje jakos temp silnika?
milan240
Początkujący
 
Posty: 186
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Wrz 2015, 18:08

milan240 napisał(a):poczyściłem troche styki
Trochę to może być za mało. Zdałby się solidny przegląd instalacji. Może jednak wizyta u gazownika wskazana.
milan240 napisał(a):czy w gazie 2 generacji komputer gazu zczytuje jakos temp silnika?
Tak, może odczytywać. Niektórzy instalatorzy ( jeśli montowana instalka dawała taką możliwość ) dokładali czujnik temperatury i ustawiali próg zadziałania w programie centralki.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Wrz 2015, 20:15

mam takie pytanie po wcisnieciu gazu do 2.5 tys obrotow przełacza sie na gaz , slychac takie pstrykniecie czy to jest jakis przekażnik? slychać go gdzies po lewej stronie koło schowka czy to jest jakis przekażnik? czy jak działa przełaczenie z benz na gaz?
milan240
Początkujący
 
Posty: 186
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

10 Paź 2015, 12:30

problem odnaleziony okazało sie ze przewod od cewki byl naderwany i po wstrzasach odłaczał gaz , po naprawie wszystko działa jak powinno. Temat do zamkniecia :)
milan240
Początkujący
 
Posty: 186
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna