Corolla E12 Problem z kaseciakiem- gra na jedna stronę

Corolla E12 Problem z kaseciakiem- gra na jedna stronę

15 Maj 2016, 17:06

Witam!

Mam małyproblem z radiem na kasety w Toyocie Corolla E12 2002r. Otóż samo radio gra i buczy bez większego problemu. Ustawienia dźwieku mam tak zrobone aby z obu stron grało z równym...natężeniem? Nie wiem jak to fachowo określić... Jednak jak wsadzę do radia jakąkolwiek kasetę/adapter pod mp3 itd, to dżwięk z automatu się wycisza (trzeba podgłośnić aby cokolwiek usłyszeć), oraz płynie tylko w prawym głośniku. Po zmianie ustawień aby dźwięk był mocniejszy w lewych głośnikach, nadal jest znacząca przewaga głośników prawych. Po wyjęciu kasety, radio zaczyna grać na obu głośnikach,i jak się zapomnę wyciszyć to całe auto mi się trzęsie od muzyki...
Jestem w stanie to naprawić czy nowe radio?
Wqurzak
Obserwowany

Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Toyota Corolla E12
Silnik: VVTi 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Corolla E12 Problem z kaseciakiem- gra na jedna stronę

24 Maj 2016, 09:19

Problem nie lezy w radiu, tylko w adapterze. Jak chcesz mieć normalny dżwięk, to wyrzuć tego kaseciaka na śmietnik ( najwyższy chyba na to czas ) i kup normalne radio które odtwarza mp3 z płyty, karty pamięci czy USB. Obecnie to nawet już kończą się radia z płytami. Zazwyczaj kupuje się na karty pamięci i na USB. Radia nie są drogie.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Niebezpieczny wschód słońca Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006