Corolla nie chce odpalić

11 Lut 2012, 14:59

Witam mam taki problem, otóż rano przy dużych mrozach corolka nie chce mi odpalić mogę kręcić aż padnie akumulator i nic :) Czasem jest juz takie szarpnięcie jakby miał załapać no ale niestety nie udaje się. Tylko rano dużych mrozach występuje takie coś w innym przypadku odpala ale też z wielkimi problemami i za którymś razem dopiero. Zawsze na początku występują takie szarpnięcia jakby już miał zaskoczyć i za którymś z kolei razem dopiero udaje się. Byłem u mechanika - komputer nie wykazał żadnych usterek. Koleś mowi że to filtr paliwa (nie wymieniałem przed zimą ale od ostatniej wymiany zrobiłem tylko kilka tys km) Czy może to być jego wina, jakby to był rozrusznik to komputer by pokazał? Co mi poradzicie:)?
Dodam iż to nie wina paliwa bo mam drugi samochód tankowany w tym samym miejscu (BP lub lukoil) i zawsze odpala nawet w największe mrozy:)
tric
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: toyota corolla e12

11 Lut 2012, 18:05

Możesz mieć nawet Rollsa,jeśli będzie problem z filtrem paliwa, to go też nie odpalisz!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Lut 2012, 22:54

podstawa to dobre świeczki i być morze to filtr paliwa,w nim zbiera się wilgoć często i przymarza,a jeśli chodzi oto czy komputer pokarze rozrusznik to raczej nie.
Artek22
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 09 2010
Auto: BMW E36
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Hyundai Santa Fe IV
    Hyundai pokazał na targach w Genewie kolejną generację Santa Fe. Paleta silników ma obejmować diesla 2.0 CRDi o mocach 150KM i 182KM, diesla 2.2 CRDi 197KM i benzyniaka 2.4 185KM. źródło: carscoops.com W moim ...
    Foteliki samochodowe dla małych pasażerów!
    Tylko 7% małych pasażerów podróżuje w odpowiednio zabezpieczonych fotelikach samochodowych, a do aż 40% poważnych wypadków z udziałem dzieci dochodzi podczas podróży krótszych niż 3 kilometry! ...