Corsa B montaż siłownika

Corsa B montaż siłownika

29 Gru 2010, 20:12

Witam, posiadam Opla Corse B wersja 5 drzwiowa, zakupiłem centralny zamek: [link wygasł], i mam problem z zamontowaniem siłownika w przednich drzwiach, w tylnych drzwiach udało mi się zamontować bez problemu, ale w przednich jest bardzo krótki drut idący od zamka do tego bardzo pokrzywiony. Czy ktoś montował siłowniki w swojej corsie i może pomóc co do miejsca zamontowania?

Niżej dodałem zdjęcie poglądowe drzwi i miejsca zamontowania siłownika, jest trochę bardziej pod kątem, niestety nie mogę poradzić sobie z odpowiednim wygięciem drutu idącego od siłownika.

Image
d0m3l
Początkujący

Miejscowość: Radom

Re: Corsa B montaż siłownika

30 Gru 2010, 10:49

Siłownik tak jak zaznaczony na foto, tylko musi być zamocowany wzdłuż cięgna zamka czyli pod kątem po wewnętrznej stronie drzwi. Reszta to własnie kwestia wygięcia drutu, musi być w miarę miękki bo nie dopasujesz ale nie może być bardzo elastyczny bo go siłownik będzie prostował. Nowe centralne mają dość twarde cięgna i bardzo ciężko jest je przeginać , w zastępstwie użyj innego drutu lub np. cięgna ze szrotu od malucha czy uno (dobrze się je wygina).
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Klasy S Coupé Mercedes Klasy S Coupé
    Sugestywny design nadwozia nowej Klasy S wyznacza wzorce swoją imponującą kompozycją – wizualne napięcie w liniach nadwozia i dynamiczne kontury. Już na pierwszy rzut oka nowa Klasa S przejawia ambicję do bycia liderem. ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Hyundai i40, wnętrze, system Android Auto
      Volkswagen Golf, prostokątne lampy z przodu
      Volvo S60, tył, 2016
      GAZ 67B, przód