Corsa czy Clio?

08 Sty 2017, 15:00

Witam drodzy kierowcy!
Mam pytanko zastanawiam się nad zakupem samochodu dla mojej żony, która jeździ tylko po mieście. Pierwszy samochód to Renault Clio 4 -podaje linka
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

czy Opel Corsa D(do ceny podanej dochodzą opłaty-podaje linka
[link do oferty na Allegro wygasł]
Willfey21
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Aktualnie nie mam

19 Sty 2017, 20:45

Ja mogę śmiało polecić Corse. Jeżdżę wersja z 2007 roku 1.4 90km i do miasta jest super, z resztą w trasy też daje rade, w wakacje dużo przejechała po Chorwacji po bocznych górskich drogach i żadnego problemu. Jedyne co to niestety kiepskie osiągi (ale coś za coś). Do tej pory między przebiegiem 70 tys. a 200 tys. nie stało się nic poważniejszego, tylko lać i jeździć.
Spalanie u mnie jezdzac po mieście to ok. 7l/100km.
kvgth
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 8
Prawo jazdy: 16 05 2043
Auto: Corsa D
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Sty 2017, 19:39

Dzięki wielkie za opinię :ok:
Willfey21
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Aktualnie nie mam

20 Sty 2017, 20:15

Tylko nie sugeruj się czasem jedną opinią... Bo wiadomo jest, że jak ktoś ma jakieś auto, to go chwali... Zaraz wejdzie fan Clio i będzie je zachwalał :)
areczek233
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 17 12 1994
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: brak

20 Sty 2017, 21:10

Jak ktoś jeździ jakimś autem jakiś czas to może albo chwalić albo nie :) Poza tym nie twierdzę, że Clio to złe auto i zachęcam do porządnego rozpoznania tematu.
Jeszcze jedna sprawa odnośnie Corsy, warto dokładnie obejrzeć stan blacharski. U mnie rdza na tylnych nadkolach i w okolicach drzwi pojawiła się już po ok. 5-6 latach.
kvgth
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 8
Prawo jazdy: 16 05 2043
Auto: Corsa D
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Master Truck 2013 / relacja
    Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanyh MASTER TRUCK 2013, odbył się już po raz dziewiąty na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. ...