Coś z Japonii, Francji lub inne za około 10tys.

22 Paź 2016, 20:10

Szanowni forumowicze,
przymierzam się do zmiany auta i szukam czegoś z lat 2003-2006 w budżecie do 10 tys. Za dużych wymagań nie mam: żona ma dojechać do pracy 5 km, czasami dalszy wyjazd, klasa minimum B, najlepiej 4/5 drzwiowy. Obecnie golf 4 w kombi, ale nie potrzebujemy już takiego bagażnika, no i wiek i przebieg tez juz spory i czas go sprzedać.
Będzie to drugie aut, wiec przebieg roczny około 10-12 tys km. Myslałem o takich autach jak:
Kia Cerato
Honda Civic VII
sporo starsza, ale fajna Honda HRV
Renault Megane 2
i dalej nie mam pomysłu...
miałem 2 golfy, objeździłem ople astra i corse, żona miała punciaka 1, no i w sumie może warto spróbować japońskiej motoryzacji?
Jeśli macie jakieś propozycje solidnych, ciekawych aut to z góry dziękuję za pomoc.
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

23 Paź 2016, 00:04

Megane będzie rozczarowujące w porównaniu do reszty czy chociażby obecnego Gulfa, złwaszcza modele z pierwszych lat produkcji - miewały dość dużo drobnych awarii elektrycznych/elektronicznych.
Warto też spojrzeć na Toyotę Corollę e12, choć tutaj nie wiem czy bagażnik będzie wystarczająco duży (289l w hatchbacku).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Paź 2016, 08:23

A może Grande Punto? Za 11k znajdziesz coś z początku produkcji i negocjuj.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Paź 2016, 17:27

Będzie trochę kontrowersyjnie, ale może 307-ka z polskiego salonu?
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

23 Paź 2016, 20:48

Fajnie. Nie jestem jakoś uprzedzony do aut na F. Miałem służbowe renault thalia 2 - brzydal straszny, ale prawie 90tys bez awarii, miałem renault fluence - bezawaryjny, duży samochód, no i zona miała pierwsze Punto (rocznik 93) z niezniszczalnym 1.2 (ruda zjadła nadwozie, ale silnik nigdy nie zawiódł).
Nie wiem jak Peugeoty się sprawują , bo opinie są różne.
Civic ładne auto, choć ciężko znaleźć 5 drzwiowy, większość po młodych gniewnych
HRV super, ale starsza, większość 3 drzwiowych z Niemiec
Cerato niedocenione auto, choć większość diesli z Niemiec, wszystkie jak jeden mąż 170-190 tys przebiegu.
Meganka - ok, ale faktycznie ludzie narzekają na elektronikę, na diesle nawet nie patrzę, bo jest wysyp 1.5 i 1.9 z przebiegami gwarantującymi za chwile kłopoty, więc tylko benzyna.
Nie mam ciśnienia, ale chciałbym choć odrobinę wiedzieć czego szukać i cierpliwie czekać na jakiś samochód godny uwagi.
Wrzucajcie propozycję, człowiek może odkryć coś ciekawego :)
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

24 Paź 2016, 08:24

Civica VII ciężko znaleść w 5furtkach? Co Ty mówisz.. jest w czym wybierać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Objaśnienia skrótów motoryzacyjnych
    PPS - Prestige Performance Sedan (mocny silnik, napęd 4x4 [AWD, Haldex lub VCU], osiowe LSD lub VCU, sedan) PPH - Prestige Performance Hatchback (mocny silnik, napęd 4x4 [AWD, Haldex lub VCU], osiowe LSD lub VCU, hatchback) ...

24 Paź 2016, 08:32

Civic VII za 10k będzie taki sobie. Już lepiej poszukać VI-ki w dobrym stanie, np. coś takiego:
[link do oferty na Olx wygasł]
Na drugie auto w rodzinie super opcja.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

24 Paź 2016, 08:34

9k za tego Civica :lol:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Paź 2016, 08:38

Barol napisał(a):9k za tego Civica :lol:

Popieram ta cena to śmiech na sali :lol: Wart jest może z 6000 zł może 7 a nie prawie 10 :shock:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Paź 2016, 08:42

Barol, Krzychu - stan techniczny, historia, niski przebieg, salon PL, bezwypadkowość, garażowane, dobry stan blacharski. Naprawdę uważacie, że powinien za nie wołać tyle ile handlarz za igiełkę ze skręconym licznikiem, ledwo zipiącym silnikiem i tekturą zamiast nadkoli?
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

24 Paź 2016, 08:44

Nikt tyle nie da za starego Civica przy zdrowych zmysłach..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Paź 2016, 08:51

Da się znaleźć przyzwoitego Civika VII do 10k.Ja 1,5 roku temu oglądałem takiego - salon PL, jeden właściciel od nowości,120 tys. przejechane, za 10k.
velcapone
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Zdjęcia: 104
Auto: Subaru Legacy
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna

24 Paź 2016, 08:55

Dokładnie,ja rok temu jak pracowałem jeszcze w poprzedniej firmie synek który z nami pracował sam mi opowiadał jak szukał auta i wkońcu kupił własnie Civica VII w 5furtkach za równe 10k i jak widziałem to auto to było świetnie utrzymane,dawno nie widziałem tak dobrego stanu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Paź 2016, 09:08

Ehh, a potem gadanie, że nie da się kupić dobrego auta :)
Wymieniłem cechy, które powodują, że to auto MUSI być droższe od innych Civiców z tego rocznika (zakładam, że jego właściciel jest w stanie udokumentować to, co napisał w ogłoszeniu i auto wybroni się podczas oględzin). Zaniedbany strup od handlarza (a takie właśnie są Civici za 5k) nie może kosztować tyle samo co Civic od osoby prywatnej w takim stanie i z taką historią (nie upieram się, że musi to być 9k - cena jest w końcu do negocjacji i każdy szczegół powinien dawać pretekst do jej obniżenia). Jeśli ktoś ma czas na doprowadzanie strupa do stanu używalności (w ostateczności pod względem finansowym wyjdzie na tyle samo - szczególnie, jeśli do zrobienia będzie blacha i grubsze sprawy mechaniczne) to droga wolna, handlarze też muszą z czegoś żyć.
Mam zatem rozumieć, że ta 190-ka:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
powinna kosztować tyle, co ten egzemplarz:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
bo obie są w "bardzo dobrym" stanie? :)
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

24 Paź 2016, 09:15

A oglądałeś choć ten egzemplarz że sądzisz że jest wart tej ceny? Bo ostatnio jak wrzuciłem Civica z mojego miasta za 8k to sam stwierdziłeś że nie wart ceny..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012