Coupe/cabrio/hatchback z automatem do Max.25tys

Coupe/cabrio/hatchback z automatem do Max.25tys

12 Sty 2017, 21:15

Witam po raz kolejny. Dotychczas jeździłem audi a6 c5 1.8t tiptronic. Audi juz znalazło nowego właściciela, a my jako rodzinne auto kupiliśmy Opla insignie 2014r. Żona dotychczas jeździła toyota aygo, ale biorąc pod uwagę, że ze względu na prowadzona działalność codziennie robi sporo kilometrów - jeździ Insignia a mnie w spadku zostało Aygo :) generalnie to małe pudełko ma tylko jedna zaletę - totalnie nic sie nie psuje pomimo ze ma juz przejechane 200tys.
Ale do rzeczy. Na wiosnę chce zmienić samochód na cos w czym będę sie normalnie mieścił i co będzie normalnie jeździło.
Co do oczekiwań, to planuje przeznaczyć na ten cel maksymalnie 25tyś. Generalnie jestem zwolennikiem diesli, jednak biorąc pod uwagę ze tym samochodem będę jeździł do pracy i większość czasu po mieście benzyna ewentualnie lpg jest bardziej naturalnym wyborem.
Samochód musi obowiązkowo posiadać automatyczna skrzynie i minimum 100 koni, zeby dało sie nim normalnie przemieszczać. Spalanie pb do 10l w mieście jestem wstanie zaakceptować, jeżeli większe wtedy w grę wchodzi lpg. Pojemność raczej do 2 litrów.
Co do gabarytów to myśle ze coupe lub hatchback spokojnie wystarcza jednakże samochód musi posiadać 4 miejsca. Chce tez zeby samochód był w miarę świeży i nie wyglądał jak relikt z poprzedniego wieku. Ważne, zeby był w miarę tani w serwisie - to w końcu tylko drugi samochód w rodzinie - tutaj chyba aygo jest bezkonkurencyjne.
Co do moich typów to jest ich wiele. Intensywnie tez myśle nad samochodem typu coupe-cabrio - tutaj nie ma zbyt dużego wyboru, ale odkąd znajomy kupił mégane cc to sie zauroczyłem kabrioletami :)
No wiec w co najlepiej celować?
- mégane cc - jak tutaj z automatami o ogólnie z jakoscia?
Opel astra tt- tutaj cieżko znaleźć cos w automacie
- kia pro_ceed - bardzo mi sie podoba , ale automat chyba oldschoolowy 4biegowy?
Mógłbym wymienić więcej, ale chce wcześniej poznać wasze propozycje do których będę sie mógł odnieść..
Bergman
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi a6 c5
Silnik: 1.8t
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW X6 - wnętrze
      Audi R8 Spyder
      kolizja
      Myjnia bikini, dziewczyny, carwash, 38