Coupe do 10 tyś. (+/- 2 tyś.)

16 Lis 2013, 16:18

Ok, więc na tę chwilę biorę pod uwagę te oto samochody, poukładane od najbardziej dla mnie interesujących:

1. Peugeot 406 Coupe. Silnik 2.0 lub 3.0, zobaczę, jak będzie z pieniędzmi. Jeśli wersja 2.0, to żeby chociaż miała bogate wyposażenie.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. Mitsubishi Galant. Koniecznie wersja z silnikiem 2.5 V6, w czarnym lub grafitowym metaliku prezentuje się dla mnie obłędnie! Bardzo poważny konkurent dla 406, równie dobrze to on mógłby być na pierwszym miejscu ;)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
3. Volvo C70. Dalej mi się podoba, choć nie jestem przekonany do kosztów eksploatacji, przeglądów itp. Nie wiem, czy jest to najlepsza opcja na pierwszy samochód.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
4. MG ZS. Podoba mi się, jednak bardzo mało wiem o tej marce i ciężko mi się także czegoś dowiedzieć (w porównaniu np. do 406, które ma swoje własne forum ;)).
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co możecie jeszcze powiedzieć o tych samochodach? Który z nich byłby najtańszy w utrzymaniu (tylko nie mówcie, że żaden :P chodzi o rywalizację pomiędzy nimi)? Na którym z nich radzilibyście mi się skupić?
M4rtinez
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 09 09 2013
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lis 2013, 17:00

MG ZS ? dżizas, podoba ci się to? :? nie dość że bez charakteru to wynalazek do którego nic nie kupisz (części karoserii)
Z tych co podałeś to Peugeot albo to Volvo najbardziej atrakcyjne będzie.
Osobiście szukałbym coś bardziej sportowego - Honda Prelude
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

16 Lis 2013, 17:18

MG ZS jest u mnie na 4 miejscu, ale jak dla mnie brzydkie nie jest :) Ale z częściami masz rację, dlatego także go odrzucam.

Preludę brałem pod uwagę, ale niestety zniechęciły mnie opinie na temat blach i zaskakująco mała ilość miejsca z tyłu (jak na tak długi samochód). Dlatego raczej odpada.

Pug i Volvo... I to jest ten dylemat ;) Z Pugiem jest ten problem, że nie wiem, czy uda mi się go kupić w wersji z V6. A między silnikiem 2.0 a przykładowo tymi od C70 jest już spora różnica...
A czemu Galant nie? Także ma sportowy charakter, podobną wartość, no i jest 5-cio miejscowy wyglądając przy tym nadal bardzo dobrze :)
M4rtinez
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 09 09 2013
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lis 2013, 17:26

M4rtinez napisał(a):Preludę brałem pod uwagę, ale niestety zniechęciły mnie opinie na temat blach i zaskakująco mała ilość miejsca z tyłu (jak na tak długi samochód). Dlatego raczej odpada
Tu kolego na takie pierdoły nie patrz. Coupe to coupe, ma mieć mały bagażnik. A blachy? jak auto było bite i rzeźbione to każde się sypie.
Preludie zaproponowałem ze względu na japoński rodowód, więc i ogólnie wysoką trwałość, ładną wyszukaną linię nadwozia. Silnik 2.2 VVT-i (ang. Variable Valve Timing with intelligence) czyli ze zmiennymi fazami rozrządu, dający imponujące osiągi.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

16 Lis 2013, 17:45

krikus napisał(a):Tu kolego na takie pierdoły nie patrz. Coupe to coupe, ma mieć mały bagażnik. A blachy? jak auto było bite i rzeźbione to każde się sypie.

Rozumiem, rozumiem, ale zauważ, że taki Pug czy C70 to także coupe, a jednak miejsca na tyle jest trochę więcej :) Nie wymagam karawanu, ale jechałem na tyle Preludy i to naprawdę nie było najmilsze przeżycie :P

Zatem waham się dalej pomiędzy 406 coupe, C70 i Galantem. Może ktoś napisałby plusy i minusy każdego z tych aut? :wink:
M4rtinez
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 09 09 2013
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lis 2013, 17:47

No ale ty bedziesz kierowcą i bedziesz jeździł z przodu.
To już zabiegasz o wzgledy pasażerów z tyłu ? :D
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda na oponach letnich zimą to przepis na wypadek
    Jesienno-zimowa pogoda za oknem, a niebawem zapowiadana mroźna zima to także pogorszenie warunków jazdy na drogach. Kierowcy powinni przywyknąć do opadów deszczu i mokrych ulic – przymrozków, śniegu, ...
    Elektryczny autobus BYD kursuje w Warszawie
    W pełni elektryczny autobus BYD K9 kursuje już w stolicy. Miejskie Zakłady Autobusowe testują ekologiczny autobus chińskiej firmy BYD (Build Your Dreams) aż do 18 czerwca. Autobus kursuje na linii 222 przebiegającej przez ...

16 Lis 2013, 17:56

krikus napisał(a):No ale ty bedziesz kierowcą i bedziesz jeździł z przodu.
To już zabiegasz o wzgledy pasażerów z tyłu ? :D


No taki ze mnie dobry kierowca :D
Nie no, zwykle będę jeździć w dwie osoby, ale często będzie się zdarzać, że trzeba będzie podwieźć jeszcze jedną lub dwie osoby. No i większa tylna kanapa przydaje się też do innych celów... :P
M4rtinez
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 09 09 2013
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lis 2013, 18:02

M4rtinez napisał(a):No taki ze mnie dobry kierowca :D


No to takiego szukać ze świeczką :yes: :ok:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

16 Lis 2013, 18:13

No dzięki :mrgreen:

Dobra, to wracamy do samochodów:
- Pug 406 Coupe 2.0 lub 3.0
- Volvo C70 Coupe, silnik którykolwiek, chyba wszystkie są polecane
- Misibisi Galant 2.5 V6

Który z nich będzie najlepszy w kwestii przyjemności z jazdy, kosztów utrzymania, bezawaryjności i praktyczności? :)
M4rtinez
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 09 09 2013
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lis 2013, 18:19

Jeżeli szukasz cupetek to może:

[link do oferty na Allegro wygasł] nie mówię ,że akurat ten ale ogólnie opel astra bertonke w cupecie :) Ale mi się wydaje ,że ta jest cacy :yes:

Oraz mercedes w124?

Z tych wyżej wybierał bym Volvo kierując się marką.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

16 Lis 2013, 18:32

Astry nie chcę, już pisałem :) w124 klasyk, ale jakoś nigdy moim marzeniem, nawet za dzieciących lat, nie było posiadanie Mercedesa... Jakoś nie jestem fanem tej marki. Mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi ;)

A więc głos za C70. Powiem szczerze, że wszystkie te trzy samochody podobają mi się tak samo (każdy na swój sposób), tylko zastanawiam się, który będzie najbardziej "przyjazny" w używaniu na co dzień :)
M4rtinez
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 09 09 2013
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lis 2013, 18:33

Przyjazny? No to oczywiste że 4 drzwiowy galant, jeszcze jakby z gazem albo Diesel to bajka.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

16 Lis 2013, 18:41

Diesla nie chcę, zwłaszcza tego z Galanta, ma 90KM ;) Ale LPG jak najbardziej, albo kupię samochód z sekwencją, albo zakładam własną. Zawsze to mniejszy ból dla portfela na stacji :P

Poprzez "przyjazny" mam też na myśli koszty użytkowania (głównie części, napraw i przeglądów, bo spalanie u wszystkich tych silników jest podobne). I który z tych samochodów będzie mi najłatwiej znaleźć w bardzo dobrym stanie :)
M4rtinez
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 09 09 2013
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lis 2013, 22:54

krikus napisał(a):MG ZS ? dżizas, podoba ci się to? :? nie dość że bez charakteru to wynalazek do którego nic nie kupisz (części karoserii)
Z tych co podałeś to Peugeot albo to Volvo najbardziej atrakcyjne będzie.
Osobiście szukałbym coś bardziej sportowego - Honda Prelude

O gustach się nie dyskutuję ale właśnie MG może się podobać i wyróżnia się z tłumu zwieśniaczonych hond. Oczywiście nie chcę tu nikogo urazić, honda w oryginalne bądź gustownie stuningowana jest fajna ale większość jest zwyczajnie buraczona i sukcesywnie zajeźdżana przez dzieciaki, które naoglądały się za dużo szybkich i wściekłych :mrgreen:
MG to jak najbardziej samochód z charakterem zarówno wersja 1.8 160KM ( naprawdę ekonomiczna w stosunku do mocy i osiągów jak i 2.5 :D to już porządny sinik z normalnym momentem.
MG ma lepszą blachę od gnijącej preludki i nie jest zajechane, młodzi gniewni mg nie kupują.
Myślę, że to podstawowe argumenty przemawiające za MG. Części nie brakuję a nawet jak coś się sypnie to nie ma tam nic drogiego.
Z dostępnością części blacharskich nie ma problemu więc krikus, jak masz pisać głupoty to lepiej nie pisz wcale :angry:
Co do galanta to super bryka, szczególnie w silnikiem 2.5. Niestety galant mimo, że piękny to gnije na potęge :( Gdy zobaczyłem zgniłe kielichy w w bezwypadkowym galancie z 2003r to temat odpuścilem. Patrząc na wygląd brał by galanta jednak ruda w tym samochodzie naprawdę odstrasza.

Tu masz fajnego MG: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tylko zadziwiająco tani.
Te też ciekawe:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Jedno mogę Ci zagwarantować, zobaczysz na żywo/ przejedziesz się takim MG i na 100% nie będziesz już chciał preludki :)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

18 Lis 2013, 21:06

kirin88 napisał(a):Jedno mogę Ci zagwarantować, zobaczysz na żywo/ przejedziesz się takim MG i na 100% nie będziesz już chciał preludki

No akurat w to wierzę, bo Preludki nigdy nie chciałem :D Ale jestem ciekaw, jak wypadłby w porównaniu z Galantem, 406 i C70...

Aż zrobiłem taki kolażyk :D

Zdjęcie

I jak tu podjąć decyzję...? Zwłaszcza, że rozsądek nie podpowiada nic (no może poza 4 drzwiami), bo nadal nie wiem, który z tych samochodów byłby najłatwiejszy w utrzymaniu ;)
M4rtinez
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 09 09 2013
Auto: Mitsubishi Lancer
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005