Czas na zmiane samochodu, auto do 15 tys

Re: Czas na zmiane samochodu, auto do 15 tys

01 Mar 2016, 19:16

Gadom napisał(a):A jak z awaryjnością tego auta oraz blacharka ?

Mistrzem bezawaryjności to auto nie jest, ale psują się głównie pierdoły typu łożyska kół przód, mikrowłącznik otwierania klapy bagażnika czy wentylator chłodnicy. Poważniejszych awarii raczej brak, no chyba, że w dieslach. Korozja w przedliftach się oczywiście zdarza - zderzak tylni ociera o nadkole po bokach i po czasie zaczyna to gnić. U mnie w polifcie rdza pojawiła się na klapie bagażnika, ale to olałem. Ogólnie jak się planuje jeździć tym autem dłużej trzeba tych tematów pilnować.
łysy30
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 i-vtec 140KM
Paliwo: Benzyna

01 Mar 2016, 19:27

U mnie w polifcie rdza pojawiła się na klapie bagażnika
szczerze mówiąc pierwsze słyszę o czymś takim :shock: bd musiał pilnować tego u siebie :wink:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

01 Mar 2016, 19:40

mike1735 napisał(a):bd musiał pilnować tego u siebie :wink:

Klapa ponoć nie jest ocynkowana, tak przynajmniej tłumaczyli mi na jednym forum Forda :/ Przyglądaj się łączeniu listwy z logo Forda z klapą, tam się to wszystko zaczyna.
łysy30
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 i-vtec 140KM
Paliwo: Benzyna

16 Mar 2016, 05:09

2 tyg minęły a ja nadal bez auta a czas goni i to bardzo. Wiec odkopuje swój temat i może jeszcze raz będziecie mi w stanie coś doradzić. Nic się nie zmieniło wiec nadal potrzebny mi benzyniak do 15 tys.
Czytając tematy tutaj i to co przewinęło się tutaj w temacie ogólnie wychodzi mi obecnie taka lista :

-Skoda Octavia I
-Seat Leon I
-Seat Toledo II
-Opel Vectra C
-Opel Astra H
-Mazda 3 i 6
-Gdyby nie drogie części myślałbym też nad jakimś Mercedesem klasy C lub E

Wszystko w silnikach 1.6 do 2.0. I teraz pytanie co do tej listy byście dorzucili a co wywalili ? Możliwe że będę miał możliwość ściągnięcia auta z Niemiec od poleconej osoby wiec może to też ułatwi sprawę.
Gadom
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 09 2010
Auto: Golf III
Silnik: 1.9TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...
    Co to jest Defensive Driving? Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili