Czego oczekiwać na gwarancji od Citroen Assistance?

Czego oczekiwać na gwarancji od Citroen Assistance?

25 Sie 2012, 15:05

18.09.2012. wyjechałem nowym, na gwarancji Citroenem C4 Grand Picasso z półautomatyczną skrzynią biegów do Chorwacji.
Ok. 100 km od Zadaru po chwilowym zatrzymaniu się moje auto nagle odmówiło posłuszeństwa: zameldowało awarię skrzyni biegów. Reset komputera nie pomógł.
Po kontakcie z Citroen Assistance w ciągu godziny przyjechała pomoc drogowa. Zaholowali nas do Zadaru na warsztat autoryzowany, zapewnili nocleg i za 2 dni zdiagnozowano awarię elektronicznego zespołu sterującego skrzynią biegów. Wiązało się to z wymontowaniem skrzyni biegów i oczekiwaniem następne 3 dni na ściągnięcie częsci i naprawę.
W tym czasie trzeciego dnia od awarii pozbawiono nas noclegu bo należą się tylko 3 doby. Załatwiliśmy sobie lokum na własną rękę i wczasujemy się.
Nie byłoby źle, gdyby 5-tego dnia nie przyszła wiadomość, że niezbędna część jest dostępna tylko we Francji i na ściągnięcie jej potrzeba ok. 2 tygodni. Wynika stąd, że jesteśmy uziemieni conajmniej do 7.09.2012. A tu urlop się kończy, dzieci idą do szkoły.
Warsztat w Zadarze rozkłada ręce i twierdzi, że auto trzeba holować do Polski i że polski i chorwacki Assistance muszą dogadać się między sobą. Z kolei polski Assistance mówi wracajcie sobie jak chcecie i nie dopuszcza myśli holowania do polski. Mówi, że to najwyżej na nasz koszt - 5000 zł. A co z dalszą naprawą też nie mówią.
Nie wiadomo co robić. Od poniedziałku 27.08.2012 znów zaczniemy wydzwaniać do Assistance o jakieś konkrety.

Moje zapytanie brzmi: czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji i co się należy ze strony Citroena jeśli naprawa gwarancyjna przedłuża się a turyści nie mają czym wrócić do domu?
palogat
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 Sie 2012, 15:02
Prawo jazdy od: 01 01 1971
Auto: C4 Grand Picasso, 1,6 HDI

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort
  Kierowcy często poszukują rozwiązań, które zwiększą komfort użytkowania samochodu. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz możliwości, pozwalających na modyfikację samochodu. Jedną z możliwości, po którą sięgają ...
  Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
  Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti