Czego szukać, elastyczny budżet

04 Mar 2016, 07:02

A ja teraz kuknąłem na te diesle i wyglądają lepiej niż benzyny z twoich linków. Większość jest niezła ,ładna i czysta w środku. Coś by się wybrało..!
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Mar 2016, 07:14

Bardzo dziękuję za odpowiedzi ;)

A jak w szczególności ostatni link? Podoba mi się najbardziej przez bogate wyposażenie jak czujnik parkowania, a podobno w tym aucie przez mocno pochyloną szybę parkuje się na "może się uda" :)

Tylko czy to nie jest typowy przekręt że ktoś sprowadza, naprawia 2 - 3 miechy i sprzedaje jako igłę?
yarpen13
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Brak

04 Mar 2016, 07:41

o tego chodzi..?
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ewidentnie ma klapę tylną w innym kolorze co reszta auta. moim zdaniem jak ktoś po sprowadzeniu opycha po 3 miesiącach ,to jeśli to nie handlarz ,to auto jest wtopą i porażką. Jeśli zaś to handlarz ,to w tym okresie naprawiał auto i kompletował klamoty do odpicowania go.
Co do tego konkretnego Leona to tam jest jak widzę 130 KM czyli prawdopodobnie silnik zasilany przez pompowtryskiwacze. Pozostań przy szukaniu wersji 90 i 110 KM. Tak będzie bezpieczniej w razie czego jak coś się stanie z silnikiem i jego zasilaniem w paliwo. nie patrz na konie bo każdy z tych silników fajnie przyjmie chipa za 300-400 zł ,który podniesie moc o bezpieczne 20-25KM. Nawet spalanie nie wzrośnie..!
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Mar 2016, 09:12

Nie zależy mi bardzo na mocy. Z tego co się dowiedziałem silniki ARL ( to są wersje 150 KM są dobre i wytrzymałe, a naprawa nie jest taka droga, pompo-wtryskiwacze w wersji 130 KM też nie są aż takie drogie). Ale może być wersja 110 jak najbardziej, podobno ma mniej części które mogą ulegać awariom ;) . Co do 90 KM słyszałem, że trochę za mało jak na wagę tego auta.

Po prostu ten konkretny model mi odpowiadał za wyposażenie, np. jako jedyny w ofercie ma te czujniki parowania, ale faktycznie jak zwróciłem uwagę to klapa ma inny odcień.
A o tylko reperowaniu napisałem dlatego, że auto ma OC do grudnia 2016 i przegląd do stycznia 2017, co mi podsuwa możliwość sprowadzenia auta, odpicowania przez 3 miesiące i wystawienia jako igłę.
Ale to jedyna oferta sprzedającego i równie dobrze może nie być handlarzem, a zwykłym posiadaczem auta.
yarpen13
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Brak

04 Mar 2016, 09:35

No to pytanie jak to nie handlarz ...dlaczego po takim krótkim czasie 'pcha do ludzi' auto..? Przyczyn może być 100... od takich ,że po prostu auto człowiekowi nie leży ,aż do takich że silnik chleje olej albo auto zostawia 4 ślady... nic nie zastąpi porządnej diagnostyki przed kupnem na twój koszt. jak auto się tobie naprawdę podoba ,to warto stracić nawet te 2 stówki ale mieć spokojna głowę ,niż wydać za chwilę 3 tys...lub "dalej pchać do ludzi", z nową "legendą"...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Toyota 222D – sekretna broń Toyoty w WRC
    W 1984 roku Toyota wygrała Rajd Safari Celicą Twincam Turbo. Po zachęcających wynikach fabrycznego zespołu w kilku ostatnich sezonach, Toyota zainwestowała ogromne nakłady czasu, pieniędzy i wysiłku, aby pokazać się z jak ...