Czemu słabszy bass?

21 Lip 2010, 22:17

Witam!
Zakupiłem auto z radiem grundig rds eon takie jak na aukcji [link do oferty na Allegro wygasł]
służyło mi kilka miesięcy i byłem zadowolony. Jenak kupiłem ostatnio nowe, z mp3 usb itp Elta 7527. Ku memu zdziwieniu poprzednie- grundig miało lepszy bass niż nowa Elta. Dlaczego? Te same głośniki, dziś sprawdzałem na tym samym utworze.
Nawet grundig przy pomocy transmitera miał lepszy bass niż elta prosto z usb nutę w mp3.
Z góry dzięki za odp.
djwyrebas
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Siedlce

21 Lip 2010, 22:59

Po prostu odtwarzacze, wzmacniacze i głośniki różnych producentów charakteryzują się innymi parametrami. Dawno temu szukałem dobrze "pukającego" sprzętu i trwało to parę miesięcy. Radio Kenwood, wzmacniacz Sony i głośniki Magnata brzmiały świetnie. Jak wymieniłem na radio Sony czy Pioneer byłem niezadowolony. Niełatwo połączyć te trzy elementy. Zresztą dźwięk to rzecz gustu, jednemu pasuje to innemu tamto.
ziomek69
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Wrocław

21 Lip 2010, 23:04

dzięki, ale ja nie mam wzmacniacza, standardowe 4 głośniki. Może przez to ze ta nowa Elta ma moc wyjściową tylko 4x 15W a ten stary grundig większą.?
djwyrebas
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Siedlce

21 Lip 2010, 23:39

To bardzo prawdopodobne . Instalacje i głośniki masz standardowe (oplowskie)? Sprawdź ile głośniki maja Wat. Może faktycznie radio jest dla głośników za słabe. Stawiam jednak na swoim że różnią sie te sprzety parametrami (podbiciem basów). Czy sie słucha cicho czy głośno, czuć po prostu jak bas chodzi :), czy jest czy go nie ma.
ziomek69
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Wrocław

22 Lip 2010, 09:32

To normalka tak jak kolega wyżej pisał każdy producent inaczej dostraja odtwarzacze nie ma się co dziwić, że jedno ma lepszy bass a drugie mniejszy.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

22 Lip 2010, 09:39

czyli nie ma innego wyjścia jak przed kupnem radia najpierw je podłączyć pod moją vectrę i sprawdzić bass?
djwyrebas
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Siedlce

22 Lip 2010, 12:15

Kiedyś cały handel radiami samochodowymi odbywał się na giełdach elektronicznych. Miało to swoje plusy bo można było do woli sprawdzać sprzęt i wybrać coś odpowiedniego a i sprzedający zawsze coś doradził. Poszukaj, może w twojej okolicy jest jakiś salon lub punkt zajmujący się montażem sprzętu grającego w autach. Powinieneś tam znaleźć kompetentna, doświadczona osobę która profesjonalnie udzieli ci odpowiedzi i coś doradzi.
ziomek69
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Wrocław

22 Lip 2010, 17:56

generalnie daruj sobie wynalazki typu elta. Mało płacisz, mało wymagaj. Tak jak kolega pisze ja polecam Kenwooda, świetne radioodtwarzacze. Z tańszych dobrze też alpine i clarion, reszta wkurza mnie niską jakością wykonania - takich nie polecam.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk