Czerwony chceck i kontrolka stop

25 Cze 2015, 19:59

Witam wszystkich serdecznie!

Mam problem z Renault Megane 1.6 16v, 107KM, K4M. Otóż czasami podczas jazdy zapala mi się czerwona kontrolka stop oraz czerwona kontrolka check, samochód zaczyna przerywać lub na chwile tak jakby zgasł, po czym naciskam sprzęgło i jak obroty spadną, to samochód dalej normalnie jedzie. W sumie trwa to jakieś 2-3 sekundy. Zauważyłem że ostatnio problem wystąpił tylko podczas ostrych zakrętów np. przy skręcaniu na skrzyżowaniu, ale zdarzyło się również raz czy dwa na prostej drodze. Również przy ruszaniu też tak się stanie czasem. Problem występuje tylko czasami. Wczoraj gdy tak się stało kilka razy to był deszczowy dzień, może to ma jakiś wpływ na to. Samochód jest w sekwencji, ale problem występuje zarówno na gazie jak i benzynie. Miał ktoś podobny problem lub wie co to może być? Z góry dziękuję za pomoc
arturoo0
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Renault Megane I
Silnik: 1.6 16v, 107KM, K4M
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Cze 2015, 13:50

Proszę zacząć od przeczytania instrukcji samochodzu, a w szczególności zwróć uwagę co oznaczają poszczególne kontrolki i co nalezy zrobić jak się zaświecą. Jak to zrobisz, to znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok
    W jaki sposób w samochodzie typu minivan szybko uzyskać płaską podłogę? Przez lata odpowiedź brzmiała zwykle – wymontować tylne siedzenia. Toyota była prekursorem licznych i popularnych dziś rozwiązań typu „smart ...
    Poznajcie ambasadorów Poznań Motor Show 2020
    Czwórka miłośników motoryzacji i cztery różne spojrzenia na motoryzację. Przedstawiamy Wam ambasadorów targów Poznań Motor Show. Ambasador Poznań Motor Show to zupełnie nowa formuła, która ...