Częsty problem z odpalaniem!!! Peugeot 106

Częsty problem z odpalaniem!!! Peugeot 106

06 Lis 2011, 10:01

Witam Serdecznie!
Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

Peugeot 106, 1995rok, 1,6 XS, 88KM

Więc problem wygląda następująco:
Nieraz mam problem z opaleniem silnika, ma ochotę zapalić ale zaraz gaśnie albo tylko działa rozrusznik. Ostatnio przy 100km/h zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka K i fura zgasła, trochę pokręciłem rozrusznikiem i odpalił... A nieraz jest tak że bez problemów działa kilka tygodni, więc mechanicy też rozkładają ręce... Na świeżo miałem małą trasę ok 250KM i fura śmigła bez zająknięcia, podjechałem do rodziców odstała się małe 2h i już był problem, musiałem długo kręcić...

Oraz mam pytanie bo mam wrażenie, że pompka głośno pracuje i czy to normalne??

Fura miała już zrobione/ wymienione:
Sprawdzenie instalacji elektrycznej od silnika po pompkę (wizyta w serwisie i naprawa 3 pinów)
Czujnik na wale ma rezystancje ok 820 omów
Usunięty został Immobilizer
Nowe świece zapłonowe
Nowy Filtr Paliwa
Nowy Filtr Powietrza

Proszę o jakieś pomysły

Ps
Dzisiaj rano czyli 06-11-2011 na zimnym silniku nie chciał odpalić, ale za którym razem złapał i działa super, beznadziejny przypadek..
michtom
Obserwowany

Auto: Peugeot 106 1,6 XS 1995r

Re: Częsty problem z odpalaniem!!! Peugeot 106

06 Lis 2011, 17:32

Skoro zaświeciła ci się kontrolka diagnostyki, to musisz sprawdzić jaki błąd się zapisał w systemie i będziesz wszystko wiedział.
Jak się nie myle, to w tym samochodzie można zrobić samodiagniostykę - złącze jest w komorze silnika po lewej stronie pod sterownikiem , dwupinowe, chyba koloru zielonego. Żeby wywołać diagnostyke potrzena jest dioda LED 12V. Kody błędów znajdziesz w necie albo w programie AutoDaty.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...
    Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili