Cztery samochody do wyboru

25 Kwi 2010, 02:52

Witam , mam zamiar sobie kupić swój pierwszy samochód . Nie władam jednak dużymi pieniędzmi więc postanowiłem ograniczyć sumę do 5.000 zł . Znalazłem sobie :

-Ford Probe
-Opel Calibra
-Ford Mondeo ( Sedan )
-Mazda 626

Pytanie teraz , który byście mi polecili z tych tutaj wybranych . Oczywiście swoje propozycje też możecie podać , tylko prosiłbym o nie pisanie postów "dorzuć 2.000zł i kup coś porządniejszego " bo jest to niemożliwe . Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Johnnyy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: rwrerwer

25 Kwi 2010, 07:43

Ja jedynie mogę tylko podpowiedzieć ze Forda Probe bym nie kupował, raczej brzydko wygląda on z podniesionymi światłami, jeśli dobrze myślę że o ten model chodzi.
Jacek
jaceknie
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

25 Kwi 2010, 08:22

A myślałeś kiedyś nad Fiatem ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

25 Kwi 2010, 08:56

Z tych wszystkich Twoich propozycji moim zdaniem najlepiej wypada Mondeo,za te pieniądze znajdziesz już calkiem dobry egzemplarz (z 95roku sprzed liftu albo 96rok już po lifcie),z przyzwoitym wyposażeniem no i w dość dobrym stanie zapewne.Od siebie dodam jak to zawsze w tych kwotach Daewoo Lanos,może akurat Cie zainteresuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] -oczywiście link jest przykładowy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Kwi 2010, 10:28

Nad Lanosem troszkę myślałem , jednak pali on praktycznie tyle samo co reszta , więc wolałbym mieć już z takim paleniem załóżmy Probe`a czy Mondeo . Fiata nie chcę , jakoś mi się źle kojarzy ; )

Probe mnie w pewien sposób urzekł swoim wyglądem , więc czy możecie mi coś o nim powiedzieć ? Słyszałem , że wysuwane światła zamarzają w zimę i strasznie kopci z samego rana , czy to prawda ?
Johnnyy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: rwrerwer

26 Kwi 2010, 11:32

Ja bym ci proponował coś w tym rodzaju: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] nożna kupić niezły egzemplarz, link przypadkowy. Kolega kupił coś takiego ze 3 lata temu, wymienił tylko rozrząd i śmiga do dziś.
Jacek
jaceknie
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...

26 Kwi 2010, 13:12

Opinie na temat Laguny są podzielone.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2010, 13:43

Nie wiem jak benzynowe jednostki w Lagunach się sprawują ale mój znajomy ma ją od 3 lat z motorem 2.2 w dieslu i póki co poza drogą wymianą rozrządu bardzo sobie chwali. A nadmienić też chcę że to jego 3 samochód od Renault'a. Te Laguny z początkowych lat produkcji nie były aż tak awaryjne jak następne. W przypadku tego samochodu jednak mimo wszystko celowałbym alby jak najmniej elektroniki było w nim. Do tego polecam lekturę [link do autocentrum.pl wygasł]
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

26 Kwi 2010, 15:37

No , tak szczerze , to ta laguna wcale nie taka zła .

Jednak , wczoraj się rozglądałem nad tym Mondeo , samochód przedni ; ) Ładny , słyszałem , że bezawaryjny , jednak podobno go rdza zżera ? Możecie mi coś o Mondeo powiedzieć ?

A nad laguną się zastanowie , Barol , co masz na myśli , że opinie są podzielone ?
Johnnyy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: rwrerwer

26 Kwi 2010, 15:49

Zapewne miał to na myśli, że jak trafisz auto na zdechnięciu to będziesz miał z nią wiele nieprzyjemności z elektroniką szczególnie. Dlatego tak jak pisałem, że im w niej mniej elektronicznych zabawek tym lepiej. A co do Mondeo to miałem kilka lat temu TD rok 97 i muszę przyznać rację, jest to naprawdę, bezawaryjny samochód jeśli wszystko robisz na czas.
Rdza? Wiele ludzi głosi takie i podobne opinie a z autem tym nie mieli za wiele lub w ogóle do czynienia. Jeśli nie uszkodzisz warstwy lakieru to możesz być spokojny. Najbardziej lubiłem w nim zawieszenie - świetnie trzymał się drogi, pewnie pokonywał zakręty no i koszty wymian są niewysokie. Kilka razy już opisywałem jak przedstawiają się koszta więc poszukaj moich postów to będziesz wiedział. Myślę, że niejeden samochód nawet nieco droższy może Mondeo pozazdrościć wyglądu wnętrza ;)

EDIT:
Pomogę Ci już z tym szukaniem moich postów ;)
https://www.forumsamochodowe.pl/ford-mon ... ht=#194353
Ostatnio edytowany przez stasiowski121, 26 Kwi 2010, 15:57, edytowano w sumie 1 raz
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

26 Kwi 2010, 15:50

Jesli znajdziesz nieskatowana Calibre to chyba ten samochod bedzie naktanszy w utrzymaniu
Trzymaj sie z daleka od Probe bo to taki mieszaniec troche mazdy troche forda a wyszlo wielkie g
Cos w tym stylu to proponuje rozwazyc Audi Coupe bardzo trwaly i niezawodny samochod do ktorego sa tanie czesci ale biorac pod uwage zes biedak to tylko z silnikiem 4 cylindrowy - czyli 1.8 lub 2.0 .Chociaz za 6 tys bedzie trudno kupic cos jako tako utrzymanego .
Moze Seat Toledo ?
dark13
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: szczecin

26 Kwi 2010, 16:14

Dokładnie,chodziło mi o to że jak trafisz jakiś zajechany egzemplarz to będziesz miał z nią same problemy i dołączysz do osób według ktorych każde francuskie auto jest bee a tak nie jest.Ale też przychyle sie do wypowiedzi kolegi wyżej,może rozejrzyj sie za jakimś Audi Coupe albo Seat Toledo.
np: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2010, 20:11

Chyba się jednak zdecyduję na Mondeo bo mi najlepiej podeszło ; ) Jednak mam jeszcze jedno pytanie , jak jest ze wzrostem ? Mam 189 cm , a gdzieś wyczytałem , że Ci co mają powyżej 180cm wzrostu sięgają głową do dachu . Wie ktoś coś na ten temat ? :razz:
Johnnyy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: rwrerwer

26 Kwi 2010, 22:49

z tego co Ty wybrałes to jedynie mazde 626 a ja bym Ci mógł podpowiedziec jakiegos seata ibiza, toledo golf II passat b3 cos z tego rodzaju kolego poszukaj POZDRAWIAM
wampir1717
Aktywny
 
Posty: 440
Miejscowość: NY

27 Kwi 2010, 06:31

Johnnyy napisał(a):Chyba się jednak zdecyduję na Mondeo bo mi najlepiej podeszło ; ) Jednak mam jeszcze jedno pytanie , jak jest ze wzrostem ? Mam 189 cm , a gdzieś wyczytałem , że Ci co mają powyżej 180cm wzrostu sięgają głową do dachu . Wie ktoś coś na ten temat ? :razz:


Ja mam 185 cm i bez problemowo się jeździło do tego wygodnie. Wujek ma 2,08 metra i też spokojnie się mieścił. Kwestia ustawienia fotela.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997