Czujnik ABS - zapala mi się kontrolka ABS,ASC i ręczny

Czujnik ABS - zapala mi się kontrolka ABS,ASC i ręczny

22 Paź 2016, 15:15

Witam,

Mam problem z czujnikiem ABS tzn. zapala mi się kontrolka ABS,ASC i ręczny no i od czasu do czasu wariuje mi licznik prędkości oraz spalania chwilowego no ale mniejsza z tym wiem już że to czujnik na tylnym lewym kole.
Niepokoi mnie coś co stało się dziś, wyjeżdżam sobie z podwórka wysiadam z auta żeby zamknąć bramę no i pyk znów choinka na desce bo oczywiście kontrolki zapalają się ale też często choinka znika i może przez długi czas jej nie być, lecz dziś wydarzyło się coś czego jeszcze nie było, oprócz tego że prędkościomierz wariował to w magiczny sposób urosła mi ilość paliwa w baku prawie dwukrotnie oraz zauważyłem że automatyczne zamykanie drzwi które następuje po bodajże 20km/h(?) nie zadziałało i drzwi zamknęły mi się gdzieś w połowie drogi do mojego celu.

Więc pytanie czy to możliwe że czujnik robi mi zwarcie, i czy skoro choina pojawia się i znika to raczej zaśniedziała kostka czy przetarty kabel a nie nienaprawialne uszkodzenie czujnika?

Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.
marookot
Obserwowany

Prawo jazdy od: 26 11 2015
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 1.9 318i
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Czujnik ABS - zapala mi się kontrolka ABS,ASC i ręczny

23 Paź 2016, 18:48

Gdzieś robi się zwarcie.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Nissan GT-R
      Ferrari 458 italia
      BMW M1 Procar
      Volkswagen Golf I diesel, wyścigi równoległe