Czujnik położenia wału Toyota Celica

Czujnik położenia wału Toyota Celica

06 Paź 2014, 09:55

Mam do kupienia taką Toyotę:
[link wygasł]
Jednak mam do niej trochę daleko, a właściciel pisze że uszkodzony jest czujnik położenia wału, samochód nie wkręca się i się dławi. Patrzę na cenę czujnika i kosztuje 150 zł, więc trochę podejrzane mi się wydaje że nie chce mu się tego zrobić i sprzedać samochodu drożej. Macie jakieś sugestie co może być przyczyną tej usterki? Czy to może jednak na prawdę czujnik wału?
komor
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 Paź 2014, 09:53
Auto: VW Sci Mk1 Cabrio

Re: Czujnik położenia wału Toyota Celica

15 Paź 2014, 15:30

Jeżeli podpisze z Tobą umowę o stanie auta, i że będzie działał bez zastrzeżeń po wymianie tego podzespołu, a w przeciwnym razie zwraca kasę i zabiera auto, to możesz się zakręcić. Czasem ludziom się nie chce w auto inwestować i wolą go sprzedać, bo np potrzebują pieniędzy. Minus jest tak, że nie sprawdzisz auta, ale możesz w umowie wpisać dodatkowe sprawy jakieś dotyczące sprawności. Np wobec niemożności wykonania jazdy próbnej, masz 15 dni na usunięcie usterki i sprawdzenie sprawności auta i jeżeli okaże się niedostaczena, np potencjalne naprawy przekroczą jakiś określony poziom, to auto oddajesz i dostajesz zwrot kasy. Transakcje takie są jednak obarczone sporym ryzykiem i warto uważać.
cosmopll
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Rejestracja: 11 Wrz 2014, 18:06
Auto: Honda
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata
  Najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT osiągnął prędkość 435.31 km/h (270.49 mil/godzinę) 14 lutego tym samym ustanawiając światowy rekord prędkości dla 2-miejscowego samochodu sportowego. Test podczas którego ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti