Czy jestem w stanie sam wymienic czujnik halla w astrze F

Czy jestem w stanie sam wymienic czujnik halla w astrze F

13 Lut 2012, 09:13

Witam.Jest to moj pierwszy post na tym forum, mysle ze w dobrym dziale.
A wiec tak jak w temacie:
Czy jestem w stanie w domowych warunkach wymienic czujnik halla (cewka indukcyjna) w Oplu Astrze F 91r. 75KM silnik bodajrze C16NZ.
Objawy sa typowe dla zapsutego czujnika z tego co wyczytalem a necie, ale martwi mnie jeszcze jedna rzecz - wysokie spalanie benzyny, szczegolnie teraz w zimie drastycznie wzrosło.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy gdyby ten czujnik byl zepsuty silnik pracował by nierowno caly czas czy tylko czasami tak jak jest u mnie.Czasami w krytycznych momentach wystarczylo poruszac tymi 2 kabelkami i na jakis czas zalatwialo to sprawe wiec zastanawiam sie czy to napewno wina samego czujnika.
czyjnik ten wyglada tak:
Image
tomek19944
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Astra F 1,6 75KM

Re: Czy jestem w stanie sam wymienic czujnik halla w astrze

13 Lut 2012, 13:27

Wymienić dasz radę.Tylko nie przestaw zapłonu.Jak jest zepsuty hall nie ma wcale iskry. U ciebie może coś nie łączyć.Sprawdź może krokowca.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu
    Skuter to idealny środek transportu dla tych, którzy chcą ominąć korki i nie korzystają z komunikacji miejskiej. Po niedawnej nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, popularność małych motocykli gwałtownie wzrosła. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006