Czy mechanik mnie naciągnał proszę o szybką pomoc

07 Paź 2016, 10:28

Witam panów. Otóż przejdę do sedna, 3dni temu byłem na przeglądzie, tam zostawiłem autko na 30min i jak wróciłem Pan mi powiedział, że autko stan igła ale żarówka spalona wiadomo do wymiany obowiązkowo i Za to ręczny trzyma bdb ale lewy zacisk jest do rozruszania bo nie trzyma. Jednak prawy trzyma na tyle dobrze, że nie muszę tego robić, ale to nie będzie droga naprawa bo widać że go tylko można rozruszać.

Teraz pojechałem do warsztatu który znalazłem w internecie opinie ok i blisko mnie. I nagle za godzine dzwoni do mnie mechanik i mówi, że cały zacisk do wymiany 800zł, że jarzmo klocki wahacz tez do wymiany to kolejne 700. (gdzie ja zrobiłem autem w 3 lata 20 tysięcy km niecałe a klocki wymieniałem w połowie). Ogólnie całkowicie nie zgodził się z diagnostą, że pordzewiane od dołu trzeba poczyscic itp. Generalnie zgodziłem się na sama wymiane wahacza (notabene wymieniałem oba rok temu), jarzma, klocków i tej zarówki za co policzono mnie 700zł. Pytanie Panowie czy dałem się sfrajerować ? Czy mogę coś zrobić jak już auto do odbioru ?

Auto honda jazz 2006 1.2
Pozdrawiam
westdrastic
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 19 06 1967
Auto: honda jazz
  • 08 Paź 2016, 15:23

    A co z wahaczem było nie tak skorro rok temu wymueniałeś komplet? Powinna być jeszcze na niego gwarancja.

    Klocki na tył to koszt od 50 do 120zł plus wymiana. Mówię o komplecie na obie strony bo wymienia się parami.

    Jażmo nie wiem ile kosztuje, ale myślę że jak będziesz odbierał auto to poproś o fakturę z wyszczególnionymi pozycjami części i robocizną. Daj znać jak już ją będziesz miał to sprawdzimy dokładnie i podsumujemy naprawę.
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

    25 Paź 2016, 07:37

    Dokładnie jak radzi Przedmówca, poproś o fakturę z częściami plus wycenę robocizny bo być może serwis drogo sobie liczy oraz bazowali na oryginalnych częściach i dlatego też za wahacz wyszło tak drogo.
    Salko
    Aktywny
     
    Posty: 278
    Auto: Seat Leon
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2001

    25 Paź 2016, 11:30

    No i poproś o te stare części.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    31 Mar 2017, 10:57

    Minęło już trochę czasu, więc jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny, to daj znać na forum jak ostatecznie zakończyła się ta sprawa oraz czy masz fakturę wraz ze starymi częściami. To o tyle istotne, że w przyszłości pomoże innym użytkownikom na forum podczas podobnego problemu.
    SfinxTurbo
    Nowicjusz
     
    Posty: 30
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Opel Astra
    Silnik: 1.9 CDTI
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2004
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
      Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...
      SEAT 124 Sport Coupe na trasie Silveretta Classic
      Między 5 a 7 lipca około 160 rzadkich historycznych modeli samochodów podążyło drogą historycznego Rajdu Silvretta Classic, przez zapierające dech w piersiach górskie serpentyny. 550 km alpejskich dróg ...