Czy mogę założyć u siebie szersza oponę?

Re: Czy mogę założyć u siebie szersza oponę?

03 Gru 2011, 17:34

Moj ojciec w Alhambrze ma letnie i zimowe 225/55R16 i powiem ci ze w zimie autko idealnie sie trzyma drogi, jak 2 lata temu byl w wulkanizacji zakladac opony, to tez gadali mu ze za szerokie kupil, patrzac na testy ADAC to te Bridgestone ktory ma sa dosc kijowe, a naprawde swietnie sia na tym jezdzi, nie wiem jakie to model dokladnie, jakies LM.

A Opony z gornej polki sie conajmniej 2x lepiej zachowuja w zimei niz te tanie, sam wiem bo jezdze autem sluzbowym czasami na debicach i strach tym jechac nawet 20km/h po miescie jak jest snieg, bo auto prawie w ogole na tym nie hamuje...

A z ta szerokoscia felgi, to 0,5 cala to jest raptem 1,2 cm, nic by sie nie stalo, nawet jakbys pewnie 205 zalozyl, sciegnelo by opone bardzije na stopce i tyle. Tym bardzije ze chodzilo o opone z w miare wysokim proflilem.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    NIGHT POWER 2015 – Edycja limitowana – JET CAR SHOW! / relacja NIGHT POWER 2015 – Edycja limitowana – JET CAR SHOW! / relacja
    Wyścigi, wyścigi i już po wyścigach Sobota na lotnisku w Dajtkach pod Olsztynem była naprawdę niesamowita. Mogliśmy zobaczyć przejazdy odrzutowego samochodu Dragstera JET CAR o nazwie "Predator". Dragster ten osiąga moc około ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006