Czy stan cewki można sprawdzić? (VW Polo)

Czy stan cewki można sprawdzić? (VW Polo)

02 Wrz 2013, 17:58

W moim Polo od 5 lat nie były wymieniane przewody. Przewody w kilku miejscach były popękane, i poklejone taśmą izolacyjną. Byłem młodym kierowcą i nie ogarniałem tematu, teraz dopiero na stacji diagnostycznej ktoś mi powiedział żebym sobie kable wymienił bo cewka mi się uszkodzi.
W zeszłym roku auto czasem w czasie jazdy szarpało, tak jakby traciło moc. Po wymianie świec na nowe problem ustąpił.
A teraz się zastanawiam czy jeśli 5 lat kable nie były wymieniane, to czy cewka ucierpiała bardzo. I czy da się to jakoś sprawdzić u mechanika(?)/na stacji diagnostycznej(?)/elektryka(?) ?
Przewody oczywiście wymienię, ale jeszcze cewkę chciałem sprawdzić.
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Czy stan cewki można sprawdzić? (VW Polo)

12 Wrz 2013, 10:21

Daj sobie na razie spokój z cewką zapłonową. Wymień jak najprędzej przewody zapłonowe i użytkuj dalej auto. Jeśli silnik będzie normalnie jeździł,to cewka jest na pewno sprawna.
Cewkę można sprawdzić tylko po co??? A poza tym odczyt z cewki może być zawsze zakłamany. Wykładnikiem sprawności cewki jest niezakłócona praca silnika i tyle. :) Nic się nie martw i koniecznie wymień kable ,bo to one odpowiadają za wypadanie zapłonów silnika podczas pracy w 90 % -tach,a u Ciebie są polepione taśmą. To skandal,bo spękane kable nadają się na śmietnik !!! :yes:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG

13 Wrz 2013, 09:14

Kable mam już wymienione :) silnik chodził równo nawet na starych kablach. Tzn kiedyś szarpał przy ruszaniu, czasem w czasie jazdy, zdarzało się że zgasnął silnik. Ale po wymianie świec w zeszłym roku ten problem ustąpił.
Mam już nowe kable w aucie :) A stare okazało się że 2 kable były spękane lekko, 1 wyglądał tak jakby go ktoś przeciał w okół, a kolejny był w dwóch miejscach obok siebie tak jakby nożem przecięty w okół, i troszke jakby przepalony, wiązka drutów w środku wyglądała tak że kilka drutów było całych a kilka było połamanych (nie wiem czy to zasługa poprzedniego właściciela czy samo się tak zrobiło, bo kabel wygląda tak jakby był czymś przecięty :shock: )
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Rok produkcji: 2001

13 Wrz 2013, 09:17

Moim zdaniem...Szerokiej Drogi !!! :D
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG

13 Paź 2013, 21:06

Na przyszłość odpowiem - podmienić :). Praktycznie z każdym samochodem który ma cewkę tej samej konstrukcji - fiat, ford, bmw - nie ważne. Podmiana od kumpla trwa jakieś 10 minut.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych
    Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównywarkę pod nazwą "Okazje" na której znajdziecie produkty związane z motoryzacją w najlepszych cenach. Opony, felgi, kosmetyki samochodowe, nawigacje, rejestratory jazdy, ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 04 pontiac gto
      Summer Cars Party 2010
      Targi Motor Show Poznań
      Skoda Fabia Monte Carlo